Karın Ağrısı = Intel Atom + IE7

Argadaşlar,

Bende bir netbook var. Alette neredeyse Windows XP'den baska bir sey yuklu değil, gayet temiz. Browser açtığımda da asla başka bir program çalıştırmıyorum, ne Messenger, ne Winamp, ne de başka herhangi bir zamazingo. Üstüne üstlük Tune Up'la da sistemi zımba gibi yaptım zannediyorum, minimum görsellik, maksimum performans; dümdüz bir Windows, hiçbir şişkinliği yok maşallah... daha gider bu. Gelgelelim, IE'de 3-4 sekme açtığımda haşırt diye "not responding"e falan bağlıyor, send error report vesaireleriyle uğraşıyorum, kusacam yakında. Yani alt+f4'le pencere kapatma / "not responding"le pencere kapatma oranım 0.0002 falandır şu alette.

N'apayım ben? Yapmam gereken bir tweak var mı halen ya da başka bir browser'a mı geçiş yapayım?

Danke.

google chromea geç direk

  • enter saltman benim  (05.02.09 18:45:42)
divit'e aynen katiliyorum.. opera cok guzel bu konuda.. firefox gibi uzmuyor. ie6 da hizliydi bildigim ama plug-in'ler de onemli tabi. hos, ie icin ne kadar plug-in var ki zaten :)

  • katafalk  (05.02.09 19:15:49)
ben şuanda samsung netbookta firefox kullanıyorum. pek şukela. şikayetim yok. herzaman ki gibi biraz fazla ram kullanıyor ama, gayet güzel çalışıyor. sizin aletin konfigürasyonu ne ?

  • arnatuile  (05.02.09 20:12:02)
XP Home SP3 - Intel Atom N270 1.60GHz - 1GB RAM

Ben buna 1GB daha ram taktırayım bi de yav.
  • boshi  (05.02.09 20:19:48)
Bende de aynı işlemci ve aynı miktarda ram var 10-15 tab açıyorum bana mısın demiyor. Sizde başka bir problem olabilir sanki. Aletti aldığımda üzerinde gelen XP SP3 ile kullanıyorum format atmadım hiç...

  • crown  (05.02.09 23:57:53)
@crown: evet, bende stabilligi bozan bir seyler olsa gerek, bana da mantikli gorunmuyor cunku bu olay. mrtksn'nin javascript tahmini aklima yatti gerci.

@mrtksn: abi 2gb'ye yukseltilebiliyormus, bios'tan boot booster'i deaktive etmek suretiyle.
  • boshi  (06.02.09 10:28:08)