Bu sorum solaklara

Fareyi sol elinizle mi kullanıyorsunuz, sağ elle mi ?

Not: Sağlak olupta "bunu bilmeyecek ne var, sol elle" diyecek olanlar cevaplamazsa sevinirim.

sag elle kullaniyorum fareyi. galiba alismakla alakali o mevzu. bir de yazi yazmak gibi kivraklik gerektiren bi mevzu olmadigi icin cok sorun olmaz bence. istesem solla da kullanirim yani.

baska bir örnek, eskiden hic sol el makasi diye bir sey görüp duymamistim, kendimi bildim bileli de sag elle kullanirim. sol el makasini kullanmayi denedim sonralari bi hevesle ama yok, solla olmuyor.
  • vampyria  (03.04.13 00:21:51 ~ 00:23:40)
sağ elle. aslında ilk fareyi int. kafede değil de kendi evimdeki bilgisayarda tecrübe etseydim muhtemelen şu anda sol elle kullanıyor olacaktım. ama kafelerde sağa koydukları için öyle alıştım.

  • delusion  (03.04.13 00:22:44)
sol elle kullaniyorum ancak tuslar normal. (bazilari tuslarinda yerini degistiriyor aslinda daha mantikli)

  • tonakai  (03.04.13 00:25:36)
Genellik sağ el ile kullanıyorum ama klavye ile işim olmadığı zaman sol elle aynı rahatlıkta kullanabiliyorum. İki şekilde de fare klavyenin sağında duruyor.

  • Vexq  (03.04.13 00:27:25)
Sağ elimle kullanıyorum. Sol elime aldığımda da kullanmakta sıkıntı yaşamıyorum fakat sağa alıştığım için öyle devam ediyorum. Zaten dünya sağlaklara göre düzenlendiği için yazı yazmak hariç her şeyde sağa alışmış durumdayım.

  • Haldamir  (03.04.13 00:29:17 ~ 00:35:18)
solağım , sağ el ile kullanıyorum.
topa sağ ayakla vuruyorum. kaşığı ve kalemi sol elle tutuyorum ağır yükleri sağ elimle taşıyorum bi dengesizlik var ben de.

  • Caaannn  (03.04.13 00:35:45)
sağ ile kullanıyorum.

  • units  (03.04.13 00:39:48)
normalde sağ kullanıyorum
ama aynı anda solla da laptop klavyesi kullanabiliyorum mesela

  • niye ama  (03.04.13 00:46:10)
ben değilim ama annem solak, sol eliyle kullanıyor, sağ eliyle mümkün değil kullanamıyor.

  • malwethiel  (03.04.13 01:01:47)
lisede müdür yardımcımız solaktı, faresi sağda dururdu. tuşları da ters çevirmez, normal(sağlak) şeklinde sol eliyle kullanırdı.
*cevaba normal-anormal eleştirisi yapmayın. anladınız siz.

  • bass solo take one  (03.04.13 01:05:30)
bir solak olarak
fareyi de sağ elimle kullanırım, gitarı da sağ elle çalarım

  • miki toys  (03.04.13 01:11:15)
cevaplari okuyunca, zaten azinligin icindeyken daha da azinlikta oldugumu fark ettim. solagim ve hemen hemen her seyi sol elle yapiyorum.

cok kucukken, o malum sacma sapan sebeplerden oturu sag elimle yemek yedirmeye calismislar. bakmislar yemiyorum, sol elimi baglamislar, karnim cilgin gibi ac iken oturtmuslar, yemek onumde, kasik onumde, oyle beklemisim 15 dakka kadar. denemek icin sol elimi cozmusler, tabagi bikac saniye icinde yok etmisim. halen de gundelik islerde sag elimi kullanmiyorum.
  • chronic unholy  (03.04.13 01:18:36)
14 yıl kadar sol elimle, tuşları sağ ele ayarlı şekilde kullandım. Geçtiğimiz ay tuşların yerlerini değiştirdim artık tamamen solak şekilde kullanıyorum.

  • Troll  (03.04.13 01:20:57 ~ 01:21:48)
sağ elimle. zaten sağ elimle yapabildiğim tek şeydir.

  • dead and broken  (03.04.13 03:06:49)
ben de solağım,ama fareyi sağ elle kullanıyorum.çantamı sağ elimle tutuyorum.ama başka şeyleri sağ elle yapamıyorum,sadece bu ikisi.

  • rock n roll  (03.04.13 10:25:11 ~ 10:25:39)
sağ elle elbette..sol elle mouse mu kullanılırmış? vites kullanmak için sağdan direksiyonlu araç almadığımıza göre solaklar olarak rahatlıkla sağ elimizle mouse kullanaibliriz..

  • 1001idea  (15.04.13 03:39:47)
solağım, sağ elimle kullanıyorum. kesin ve kesin alışkanlıktan. topa sol vururum, sol yemek yerim, sol kafa vururum, soldan yürürüm, ilk adımım genelde soldur...vs
hayatımın genel işlerini/hareketlerini sol kolumla/elimle yaparım. fakat birkaç tane şeyi ancak sağ ile yaparım. o da bunların arasındadır:
- mouse kullanmak, sağ
- sağ kaşımı kaldırabilmek. sol hiç yapamam çünkü solak olanlar sağı, sağ olanlar ise solu kaldırabilirmiş kaşlarında.
- sağ elimle tutup kitap okurum.
- saçlarımı sağa doğru tararım.
  • erenbey  (15.04.13 04:32:57)
solak olarak sag elle kullaniyorum. hatta sag elimle yapabildigim tek sey bile olabilir.

  • marin  (15.04.13 05:00:32)