[]

Bir Takım Kanun Soruları

6284 sayılı kanun yürürlüğe girdikten sonra da hakimin şiddet uygulayan eş için tedbir kararı çıkartması konusunda eşin talebi şart mıdır?

6284 sayılı kanunda nikahı olmayan çiftleri de kapsamakta mıdır? 4320 sayılı kanundan faydalanabilmek için nikah şartmış. bu koşul değişmiş durumda mı?


 
evet bu yasa imam nikahı, birlikte yaşama ve sair durumları da kapsıyor. ayrıca tedbir kararı re'sen de verilebilir.


  • arma aski  (02.04.13 14:30:09) 
komşuna, öğretmenine, kardeşine dahi uygulatabilirsin. kapsam epey genişledi.


  • ground  (02.04.13 15:05:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.