yanıyorum bi merhem acı fena

resim eklemek istemedim dizimin 5 parmak kadar yukarısını bugun duştan çıkarken ayağım kaymak suretiyle duşakabin kapısına çarptım( not : kapı sağlam 1 nisana gerek yok) 10 cm çapında bi yer morardı ezildi delik delik kanlar çıktı ve ben sünnet çocucuu gibi pantul eşofman o kısmı tutarak yürüyorum buna ne yapmam lazım da acısı azalsın

buz

  • jamswety  (02.04.13 00:55:34)
bepanthen

  • vur joker vur  (02.04.13 00:56:26)
Ağrınız çok rahatsız ediyorsa, varsa evinizdeki ağrı kesicileri kullanabilirsiniz. veya temin ediniz.
Daha da önemlisi; yara bakımını doğru yapınız, 10cm çapında ekimoz(morarma) ve hemorajik(kanlı) alan içeren bir yaranın badicon veya tentürdiyot ile temizlendikten sonra mümkünse antiseptik krem sürülmesi veya gazlı bez ile kapatılması, lazım.
-Gerekli malzemeler evinizde yok ise, doktora gidiniz. Geçmiş olsun.
  • a different dimension  (02.04.13 01:02:04 ~ 01:05:05)
baticon vb maddeler orada oluşabilecek kızarıklıklari görmenizi engelleyebilir serum fizyolojik (sf) kullanırsanız iyileşmesine de yardım eder.orayı bol sf ile yıkayıp bepanthen sıkıp steril gazlı bezle kapatırsanız 2 3 güne geçer.ağrı için de basit bir ağrı kesici alabilirsiniz yada gün içinde 2 3 kez 15 dakika kapalı yaraya soğuk uygulama yapın geçmiş olsun.krem tupunu yaraya değdirmemeye dikkat edin.

  • nightingale  (02.04.13 14:33:38)