irlanda vizesi

herhalde yakin zamanda sistem degistirmisler, siteleri degismis, bu aralar irlanda vizesine basvurmus birileri var midir? ne kadar surede cikti bir de ne kadar kastilar?

ben de nisan ayı sonunda irlanda'ya gideceğim. irlanda için uk vizesi almak lazım. ben uk vizesi için business visitor kategorisinden başvuru yaptım. vizem 3 günde çıktı. workbridge isimli bir firmaya evraklarınızı teslim ediyorsunuz. yine onların sitesindeki başvuru formunu da doldurmanız gerekiyor. vize ücretini online ödeme sisteminden kredi kartınız ile yapabiliyorsunuz. onlar size hangi evrakların gerekli olduğunu kesin bir dille söylemiyorlar. o yüzden mümkün olduğunca gerekli gördüğünüz her türlü evrağı vize evraklarınızın arasına koyun.

  • borschtang  (01.04.13 00:38:34)
uk vizesi ile irlandaya girmek yeni basladi, o uygulamayi olimpiyatlar zamaninda baslattilar, benim bildigime gore zaten uk vizesi olan bir daha ugrasmasin diye bir kolaylik fakat irlanda vizesi daha zor, uk vizesi almak daha kolay ugrasmayayim diye mi tercih ettiniz?

  • mavicorap  (01.04.13 00:54:31)
UK vizesi ile İrlanda'ya girebilmek için önce UK'e giriş yapmanız lazım. Türkiye'den direkt giderseniz giremezsiniz. İrlanda için UK vizesi almanız lazım değil, ama eğer UK vizesi almışsanız önce İngiltere'ye gidip, giriş yapıp (aktarmalı uçuş olursa sayılmaz) ardından İrlanda'ya gelebilirsiniz. Eğer UK'ye gitmek için özel bir sebebiniz yoksa direkt İrlanda vizesi alın derim.

Turist vizesi ile Dublin'e gelen arkadaşlar 3-4 günde almışlardı vizeyi ama mevsimsel yoğunluğa ve elçiliktekilerin izinde olup olmamasına göre süre değişir.
  • crown  (01.04.13 01:48:36)
@mavicorap
çalıştığım şirket o şekilde ayarlama yapmış. şimdi evraklarımı kontrol edince gördüm ki önce ingiltere'ye giriş yapıp ondan sonra belfast'a geçeceğim. crown'nun söylediği doğru olabilir.

  • borschtang  (01.04.13 12:30:34)
Belfast İrlanda'da değil UK'de zaten. İrlanda denilince başkenti Dublin olan İrlanda Cumhuriyeti anlaşılıyor. Belfast için İrlanda yerine Kuzey İrlanda demek daha doğru. UK vizesi kafi, başka bir şarta gerek yok Kuzey İrlanda için.

  • crown  (02.04.13 00:45:27)