THY B kapısına ulaşım, bi de beraber gidecek var mı?

duyuru'da dün de biri ilan vermişti ama kimse metrobüsten falan indikten sonra nereye gideceğimizi söylememiş, şimdi ben havalimanı metrosuna binsem, son durakta mı incem burası için, nedir ne değildir??
bi de cuma günü sabah 8.30'da görüşmem var, aynı saatte gidecek varsa beraber kaybolalım derim..sözlükten mesaj atabilirsiniz..

THY b kapısına gitmek için metrobüs yenibosna'da inip havaalanı istikametinde (asya'dan avrupa'ya, yani batıya doğru) taksiye binebilirsin; ya da havaalanına metroyla gidebiliyorsan oradan sora sora yürüyerek de gidebilirsin (3-4km) ya da taksiye binebilirsin yine. havaalanından taksiye bineceksen üzerinde airport taksi falan yazmasın, yoldan çevir. dayak yersin.
üçüncü alternatifte THY'nin personel servisine binersin, 08:20 gibi B kapısında olursun.

  • desdinova  (04.02.09 19:34:41)
part time universite ogrencisi basvurusu ise bi kac sey soyliyim..

ben gorustugumde 2 pasif adam, bir da baskin (ama gicik) bir kadin karakter vardi.

once form doldurtuyorlar orda disarda, sonra siran gelince iceri aliyorlar.
bu jurinin karsisina oturuyorsun. sana kisisel bi kac bilgi sorusu sorduktan sonra,

"neden thy i seciyorsun" gibi bir seyi ingilizce cevaplamani ve biraz anlatmani istiyorlar. (eger forma yazdiysaniz lisanı)

sonra da dusundukleri miktari soyluyolar. bana soyledikleri, full time mantiginda bir part time idi ve 250 ytl idi. ben de gulmus ve "bu para mi?" seklinde bisiler demistim.

kolay gelsin..
  • la traviata  (04.02.09 21:37:16)
metrobusle z.burnunda veya s.evlerde in, metroya bin cnr expo'da in. sonrasini obur duyuruda anlatmistim.

  • entrapmen  (04.02.09 23:45:32)
la traviata'nın dediklerini birebir ben de yaşadım.

hiç boşuna uğraşma. part time diyorlar ama full time o iş. ücret de çok düşük.
"bize kısaca kendini tanıtır mısın?" diye ingilizce soruyorlar. bi güzel anlatıyosun. sonra da çalışma saatleri ve ücretten bahsediyorlar. içinden "oha", dışından "i think this job isn't suitable for me, thanks" diyip çıkıyorsun.

ben yine de gidicem diyosan, illa 8.30 orada olacaksın diye bi şey de yok. kaçta gidersen o saatte sıraya dahil olursun. ona göre.
  • cruor  (05.02.09 00:41:46)