ne yapmalı bu çocuğa

Üzerinde sağlam otorotiye sahip olduğum bir yeğenim var 4 yaşında vurdumduymaz anne ve babaya sahip hayatımda etmediğim küfürleri bu çocuktan duyuyorum çok seviyorum oda beni hem seviyor hem sayıyor küfürede aşırı karşıyım ama bir ananınnn amıı deyişi var içimdeki tüm kızgınlık gidiyor birader küfür bile iyi bi şeymiş de biz bilmioruz diyesim geliyor otoritemi de kaybetmek istemeden etme filan diyorum ama etmesi için kızdırıyorum ben bile varmı pedagog filan aranızda ne yapıyım ne yapalım bi yola ışık tutun yahu

Bunu da biz mi söyleyelim.. Madem istemiyorsunuz söyletmeyin koskoca insanlarsınız burdan bu sorulur mu allah aşkına ya..
Cevap: çocuğa kötü bir şey olduğu yönünde telkinde bulunun.

  • sehpa fx350  (30.03.13 11:24:07)
korku en güçlü motivasyon kaynaklarından.. anlaş bi arkadaşınla, çocuğun küfür ettiği bi anda gelsin o arkadaşın "ben polisim, bu çocuğa kim bakıyor." deyip alsın seni (ya da ana babayı); 3-4 gün görmesin, polis tutukladı sansın. "eğer küfretmeyeceğine söz verirsen salacaklarmış" dersiniz.

  • delarue  (30.03.13 11:52:49)
sende ona küfrettin mi? .) bişey değil

  • zararsızsoy  (30.03.13 12:32:19)
kesinlikle kimsenin tepki vermemesi lazım, ilgi gördükçe abartarak devam edecektir. öbür yandan bu çocuk bu küfürleri nereden duyuyor ki? evde, aile içinde böyle küfürleri kullanıp sonra çocuktan duyunca şaşırmamak lazım. anne babayla konuşun.

  • quasiromantic  (30.03.13 17:50:49)
@zararsızsoy en fazla piç demişimdir :) @quasiromantic tepki vermemek mümkün değil cocuğun suratına bakan yabancı bile gülüyor mimiklere kahkaha atarsın yarım türkçesiyle küfürü ettiğinde ise yerlerde karafatma gibi kıvranırsın :)reklam için yaratılmış sıpa küfürleri de kuzenlerinden öğreniyor :( 10 yaşlarında 3 -4 erkek kuzeni var aile binasında kalıyorlar birazda varoş mahalle sokağa çıkarıyorlar çocuğu

  • Dönmezer  (31.03.13 00:24:35)