Balkonda Yetistirmek Icin Sebze Meyve

Balkondaki saksilara kendi yetistirebilecegim sebze meyveler ekmek istiyorum.Bilinen klasik seyler var tabii domates,maydanoz,biber vs. Bunlar haricinde ne tur bitkiler olabilir? Mesela çilek yetistirmek mumkun mudur ki?

Belki ortama gore farkli seyler yetistirilebilir diye ekliyorum;lokasyon, Istanbul.

çilek olur, nane olur, fesleğen olur.

  • kakao  (28.03.13 22:48:08)
Roka, Yeşil soğan, sivri biber..

  • sorumvarbenim  (28.03.13 22:49:38 ~ 22:49:52)
Mümkündür. Bulabilirseniz kedi tırnağı güzel bir seçim olacaktır gerek çiçeklerinin binbir türlü rengi, gerek yapraklarının şekli çok tatlı bir bitkidir.

Eğer soğanını bulabilirseniz lale bile yetiştirebilirsiniz
  • caylakkk  (28.03.13 22:49:49)
marijuana da oluyor. pek güzel kokmuyo ama.

  • elcolerico  (28.03.13 22:51:57)
patates kabuklarını keser soyarsın ya, kalın doğradığın olursa göm toprağa. onlar üremenin yolunu bulur. ufak patatesler tomurcuklanır, haşlar yersin.
haa fasulye de oluyor çok şahane.
bi de nohut ekmiştim, yaprağına böcek yumurta bırakmıştı, yumurtalar kırılmıştı, yavru böcekler etrafa yayılmıştı. güzel gözlem olmuştu.
  • kargn  (28.03.13 22:53:30 ~ 22:54:51)
caylakkk,lale soganini ekmeyi cok denedim ama hic cicek acmadi,yetistirmeyi beceremedim yani.O yuzden laleye karsi cekimserim.

  • fraise  (28.03.13 22:58:22)
babam saksılarında çilek yetiştiriyor ve tadımlık da olsa yiyebiliyoruz.

  • bilmemkacincinick  (28.03.13 23:25:23)
çilek yayılmak isteyen bir bitki, yuvarlak saksıda olurda genişlemek istediğinden bi süre sonra sıkıntı oluyor, bizdeki ölmüştü, artık havasından suyundan da olabilir mi olabilir. dikdörtgen geniş saksılara dikmiştik bi keresinde de onda yan taraflarına doğru üremişti

  • jedilance  (28.03.13 23:25:28)
bizim komşunun kızı balkonda patlıcan yetiştiriyordu.

  • nax  (28.03.13 23:51:00)
çilek oluyo ama çok az verim alabiliyosun. tadı şahane oluyor yalnız :D

  • defansif orta saha  (29.03.13 12:15:55)