basic uçak bileti alma sorusu

şimdi ben ucuz bir bilet buldum. bu bileti almak istiyorum ama yanımda biri daha gelsin istiyorum. ama o birinin biletini de ben alamam. ben bileti alınca fiyat artmayacak mı?

hadi diyelim artmadı, yanımda otursun istiyorum. o nasıl olacak?

Oturma işi uçuştan 1 gün önce, ya da uçuş günü düşüneceğin bir mesele.

Aynı anda 2 bilet alırsan fiyat artmaz, önce birini alırsan diğerinde fiyat artabilir, aynı da kalabilir.
  • cakabo  (27.03.13 09:17:26)
o fiyattan iki yer yoksa zaten direk pahalı fiyatı gösteriyordur. o yüzden en iyi stratejin o bileti almak, sonra o adama da en kısa sürede bileti aldırmak olur.

eğer check-in'de koltuk seçimi için para alan bir havayoluyla uçmayacaksanız, iki ayrı biletle de çok rahat yan yana oturabilirsiniz.
  • desdinova  (27.03.13 09:19:07)
biletleri aynı anda alamayız. bu fiyat neye göre değişiyor?

  • kırmızıkaşekaban  (27.03.13 09:19:21)
bilet fiyatları birçok şeye göre değişir ama bunlardan en kritik olanı uçakta satılmamış olan koltuk sayısıdır. bu koltuklar azaldıkça fiyat artar.

  • desdinova  (27.03.13 09:24:50)
her fiyat için belli bir kontanjan vardır. örneğin 50 euroluk 10 koltuk, 60 euroluk 20 koltuk vs.

eğer beraber alamayacaksanız belli bir süre rezerve edebiliyorsunuz. bazıları ücretli rezervasyon yapabilir. hangi hava yolu?
  • merhum  (27.03.13 11:43:56 ~ 11:44:10)