dudağın iki tarafındaki aşırı kuruluk

resimde işaretlenen yerlerde son bir senedir falan aşırı kuruma oluyor, pul pul dökülüyor.

günde 3-5 kere krem sürüp nemlendirmek zorunda kalıyorum. tekrar tekrar kuruyor. genel anlamda cildim kurudur ama özellikle o kısımlarda aşırı kuruma oluyor. böyle bir şey başına gelen var mı, neden olabilir, ne yapabilirim, cevaplar için teşekkürler şimdiden.

@horace wells

yok bendeki bu değil, tam anlatamamışım, dudak kenarına birleşik değil 3-5 mm yan tarafında hatta, dudakla alakası yok yani, kesik ya da yara şeklinde de değil, beyaz pul pul deri döküntüsü şeklinde.
  • yue  (26.03.13 08:33:03)
kışın soğuk rüzgar yiyince oluyordur , maske tak. Cilt döküntüleri psikolojik de olabiliyor gerçi.

  • dodi el ford  (26.03.13 08:36:35)
özellikle mevsim değişiklerinde oluyorsa temriye olabilir. cilt doktoruna gidin bence. bi merhem verir.

  • pinkket  (26.03.13 09:16:10)
diş macunu köpüğü yapabiliyor o pul pul dökülmeyi.

  • vrykolakas  (26.03.13 09:37:19)