Biyologlar, Kimyagerler, Simyacılar, Zoologlar, Seri Katiller: bir bakın.

Pek muhterem sayısalcı arkadaşlar,

Amberin içinde bir böcek hapsolur ve bozulmadan kalır ya, yanda olduğu gibi. Benim de buna benzer bir şey yapmam lazım. Tercihen şeffaf olmalı.

Nasıl bir çözelti, madde, bileşik kullansak; neyle neyi karıştırsak böyle bir şey yapabilirim? Bir çiçeği hapsetmek istiyorum.

Teşekkür ederim.

uhu

  • tık tık tık  (25.03.13 18:22:07)
@tık tık tık, yeterince makul geldi bana. Lakin daha güvenilir bir yöntemi yok mu yahu bu işin?

  • gyroscope  (25.03.13 18:25:07)
çiçek gibi nazik bi nesne olacağından ötürü üstüne ne döksen dökerken yamultur bence akrilik vs. o yüzden önce onu sabitleyecek bişi bulman (mesela sıva karbodniyoksit mi öyle bi şekil ya da saç spreyi) sonra kalıp içine alman gerek gibi gibi. bi de şöyle yapıyosun. önce bi tarafı döküyosun, donunca diğer tarafı döküyorsun böylece en ortada saklamış olursun, yoksa ortalaması zor olabilir. malzeme adı söyleyemiyorum sori. kavanozda, sıvı içinde saklarım dersen formaldehit olur.

  • kediebesi  (25.03.13 18:45:55 ~ 18:52:02)
www.youtube.com şöyle resin diye malzeme de var
o silikon kalıplar yerine de minik kurabiye kalıplarını filan kullanırsın işte.

  • kediebesi  (25.03.13 18:53:11 ~ 18:56:26)
@kediebesi, kalıp hazırlamak kolay iş. Lakin çiçeği sertleştirecek bir şey sıkma fikri benim aklıma gelmemişti, çok mantıklı.

  • gyroscope  (25.03.13 18:53:27)