mrb boğaz ağrısı ama nedeni belli değil

mrb, şimdi boğazım yaklaşık 1 aydır şiş ve hafif ateşliyim, mukozalı bir burnum var bunun dışında takatim yerinde zaman zaman yutkunurken kulaklarım acıyor bir de. şimdi doktora gittim doktor baktı evet hafif şiş, kızarıklık var ama önemli ölçüde birşey yok dedi. ayrıca boğaz kültürü aldı ve sonuç olarak zararlı bir bakteriye rastlanmadı. şimdi bu bulgular ışığında birşeyim yok gibi ama neden iyileşemedim 1 aydır neyim var acaba benim bir bileniniz var mı?

bünyen alerjik mi?

  • efx  (25.03.13 10:33:03)
değil

  • fishbone  (25.03.13 10:39:22)
evet reflü var bende ama reflü bu derece zarar vermiş olabilir mi, sonuçta sık sık olmuyor reflüm benim arada bir oluyor ve ilk defa böyle oldu ve bir aydır sürüyor, ateş de yapıyor, reflünün tahrişi ateş yapar mı?

  • fishbone  (25.03.13 11:09:18)
benim de öyle bir durum oldu bu kış. bir aydan fazla boğazım ağrıdı. hastaneye ilk gittiğim de ağrı kesici antibiyotik vs. bilindik şeyleri verip yolladılar. hiçbir işe yaramadı. tekrar gittim bu sefer de önemli bir şey yok alerjidir deyip alerji ilacı verip yolladılar. tabi kullanmadım bir daha ilaç falan. zencefil bal nane limon vb. ıvır zıvırlardan kullandım. havalar ısınmaya başlayınca kendiliğinden geçti.

  • kaya1453  (25.03.13 11:18:15)