askerlik yeni durumlar

2011 mezunuyum tecilim 2013 ekiminde bitiyor. yüksek lisans kazanamama durumunda ne gibi bir şey olacak. artık yoklama olayı kalktı diye bitiyorum. çalışmak zorundayım askere şu anda gitmem mümkün görnümüyor. tecilim bittiği zaman askere gitmeme durumunda ne gibi bir durumla karşılaşırım.

Yıllarca kaçtıktan sonra yakalananlar herkes gibi normal askerlik yapıyorlar. Ekstra bir yaptırımı olduğunu duymadım hiç. Eğer çok darda kalırsan üniversite tercih döneminde sınavsız olarak açıköğretime girebilirsin lisans mezunu olduğun için. O da seni 29 yaşına kadar götürür.

  • bazilika  (25.03.13 10:20:52)
şu an zaten 2. lisansımı okuyorum. ama bildiğim kadarıyla 1. lisansı bitirdikten sonra 2. lisansı okumak askerliği etkileyici bir durumu olmuyor. açıköğretim değil normal örgün bir programdayım.

  • antonin artaud  (25.03.13 11:29:05)
Lisansüstü eğitim için dediğin geçerli, ancak lisans için bir şey belirtmemişler malesef :/ www.asal.msb.gov.tr

  • bazilika  (25.03.13 17:24:40)