bilgisayar acilmiyor

Bir sure once basladi bu problem. Basiyorsun laptopun power tusuna, yemen yanindaki hard disk isigi yaniyo sonuyo sonra tekrar yaniyor bitdaha sonmemek uZERE. simsiyah bir ekran ne bir ses ne bir goruntu. Oyle sonsuzluga dogru yanan bir hard disk isigi, ve kapkaranlik bir ekran. Ilk oldugunda ne bileyim power tusuna abanaraktan aciyordum, (belki de oyle actigimi zannediyordum) ama her gecen gun daha zor acilmaya basladi. Simdi de hic acilmiyor. Laptop 5 senelik. Markasi acer, ozellikler amd cift cekirdekli 1.6 ghz li bisi, ekran karti nvidia degil de diyeriydi, ram 2 gb, hd de oyle garip bisi... her neyse hard fiski taktim cikardim yok bir tik, ram leri hic zorlamiim diyorum, ay her. nryse bilgisayar siki tuttu anlayacaniz, sorun ne olabilir ve cozumu nedir, bilen birileri varsa cok super olur!

Saygilar Cedtic tweedleboe

harddiski başka bi bilgisayara tak açmayı dene. açılmazsa geçmiş olsun hdd ölmüş

  • speculative fiction  (24.03.13 18:23:26)
Baska bir bilgisayara takma imkanim yok, cunku basja bir bilgisayarim yok, yurt disindayim ve cevremde bu tip bilgisayar kullanan yok, hep macbook bisiler. Hay sokim ya!!!

  • cedric tweedledee  (24.03.13 18:32:46)
Sinirden yumruk attim acildi pezevengin evladi. Ama adim gibi eminim birkac gune kalmaz gidicek. Hardiskten baska bisey ol!mazmi priblem??? Pfff

  • cedric tweedledee  (24.03.13 18:37:10)
yumruk atınca açılıyosa hdd değil de onun bağlantılarıyla ilgili olabilir sorun. sen önemli bilgin falan varsa alette hazır açılmışken yedekle onları nolur nolmaz. sonra da bi servise falan götüreceksin başka yapacak bişey yok

  • speculative fiction  (24.03.13 18:49:49)
tağmdır teşekkür ederim.

  • cedric tweedledee  (24.03.13 19:07:10)