Abdullah Öcalan meclise girer mi

www.youtube.com
İnternette bu videuyou gordum.Sanırım önümüzdeki bir kaç dönem sonra Abdullah öcalan Bdp lideri olabilir .

kuzey ırak ve suriyeyi içerecek sekilde kurulacak ozerk kurdistanın başına geçecek.

  • kirkbir  (23.03.13 23:48:23)
video ile cevap www.facebook.com

sahsi fikrim evet.
  • she was my baby  (23.03.13 23:49:13)
mevcut siyasi konjonktür yönünden değil ama hukuki yönden eğer eksik bilmiyorsam mümkün durum. bir genel affa bakar. affa tabi olmayan tek suç orman tahrip etmekti yanılmıyorsam.

  • meyhur  (24.03.13 00:09:50)
aponun ömür boyu (değişmez) hapis cezası var..

bazılarının fantastik düşünceleri var, yıllar yılı göt olmaktan bıkmadılar
  • Ramiegovic  (24.03.13 01:06:39)
ömür boyu cezalar 36 yıldır, 29 yıl max yatılır. Apoya af olmadığı sürece daha 15 sene hapiste.
bundan 15 yıl sonra kürt-türk ilişkisi nasıl olur, pkk-devlet nerede olur kimse öngöremez.
herkes tahminini söyler.
günümüzde hapis yatmış olmak milletvekili seçilmeye engel değil.
ama terör suçu işlemiş olanlar, işledikleri suçun niteliğine göre milletvekili adayı olamıyorlar.
tabi bu terör suçu ve suç niteliklerinin günden güne yumuşadığı da bir gerçek.
  • vaktiyle iyi biriydi  (24.03.13 01:37:54)
çok büyük bir ihtimal ile cezası ev hapsine çevrilecektir. ama meclise girebilme ihtimali yok.

  • ceceri  (24.03.13 01:53:14 ~ 01:53:54)
Milletvekili seçilme şartları:

1- 25 yaşını doldurmuş olmak,

2- En az ilkokul mezunu olmak,

3- Askerlik hizmetini yapmış olmak,

4- Kamu hizmetinden yasaklanmamış olmak,

5- Taksirli suçlar hariç 1 yıldan fazla hapis yatmamış olmak,

6- Yüz kızartıcı suç işlememiş olmak,

7- Devlet sırrını açığa vurmamış olmak,

8- İdeolojik ve anarşik suçlara katılmamak,

9- Kısıtlı olmamak

Bu şartlara göre seçilme yeterliliğine sahip değildir. Ancak şartlar değiştirilirse ya da genel aftan yararlanırsa bu mümkün olur. Çünkü genel af cezayı bütün neticeleriyle birlikte ortadan kaldırır. Kişi o suçu hiç işlememiş gibi olur. Ancak cezası ev hapsine dönüştürülürse seçilemez. Çünkü bu özel aftır. Özel af, suçu etkilemez, sadece mahkumiyetin süresini ya da usulünü değiştirir. Suç hala sicilde yer alır.
  • isiz ajun  (24.03.13 02:50:30 ~ 02:57:09)