Buz ama nasıl buz?

Yaklaşık 10 yıl önce Algida toptancısı bir tanışımızın bakkalına mal verirken avucuna buz koyup bizimle el sıkışıyordu. biz de habersiz elimizi vermiştik tabi. buzdan acı duymuyorsun ama bir müddet sonra haliyle elini çekmek istiyorsun. Adam 30-40 saniye elimizi bırakmamıştı. Sonra elimizi kurtardıktan sonra avucumuzun içi beyaz beyaz büyük kabarcıklarla dolmuştu. birkaç gün öyle gezmiştik. ama acı yok dediğim gibi.

"bu nasıl buz" dediğimizde gazlı buz gibi bir şey demişti adam galiba. bilen var mı bunu? Tam adını ve nerden temin edileceğini?

şaka için birebirdi. acayip bir şeydi ya.

kuru buz deniyor kendisine. aslında buz değil bir kimyasal madde.

  • hope ender  (23.03.13 19:55:20)
katı karbondioksit işte.

  • zgrydn  (23.03.13 19:57:33)
kuru buz olmasın o?

www.youtube.com
  • wiillii  (23.03.13 20:01:04 ~ 20:02:57)
Evet kuru buz olmalıdır söylediğin. Ayrıca not olarak bulunsun, çok düşük sıcaklıktaki buz yakıcı etki gösterir. Hatta bu yöntem bazı cilt tedavilerinde de kullanılır.

  • burka  (23.03.13 20:16:44)