tuzu fazla kaçan yemek nasıl adam edilir?

fazla tuzlu mantarlı et sotemiz var. ne yapsam daha çok yenebilir hale getiririm?

küp küp patates doğra, at içine.

  • pike  (23.03.13 17:38:42)
normalde çok tuzlu olan yemeğin içine ya bir patates atılır, o bir süre yemekle kaynayınca tuzu çeker.
ya da biraz sirkeyle birlikte çok az toz şekeri birlikte atın derler.
patates yöntemi işe yarıyor, sirke ve şeker ikilisini bilemiyorum.
birkaç parça patates atıp, birlikte kavurun biraz isterseniz diyeceğim, ama bu patates işi genelde sulu yemeklerde kullanıldığı için emin değilim.
  • blatta hiberna  (23.03.13 17:39:02)
şöyle bişi var ama

www.sofrabezi.net

sotede işe yarar mı bilmem
  • icim urperiyor  (23.03.13 17:39:28)
patates diye duyuyoruz sagda solda ama bilemiyorum var midir asli.

yagmis cevaplar zaten.
  • vampyria  (23.03.13 17:41:20 ~ 17:41:54)
turşu tuzlu olunca bir kaç nohut atıyorum içine ama akut etki gösterir mi bilmem

  • la noix  (23.03.13 17:42:31)
hafif sulandırıp az bi şey sirke ekleyip kaynattım. işe yaradı gibi. biraz sulu olması problem olmadı, salça da var içinde :)

sağolun varolun.
  • zgrydn  (23.03.13 17:46:13)
sos yapsanız ona...tuzsuzundan? tamamen sallıyorum şu an...olasılıklardan ilk o aklıma geldi...işe yarar mı bilmiyorum.

  • bu nick tam yirmi alti karakter  (23.03.13 17:46:51)
patatesi bütün halde mi atmak gerek? pike küp küp demiş ama diğerleri ayrıntı vermemiş?

  • rotten head  (23.03.13 18:10:08)