[]

müvekkil çıkarlarının çatışması

örneğin a ve b şirketlerinin avukatısınız.
a şirketi b şirketine dava açmak istediğinde avukat bu durumda ne yapabilr? 
menfaat çatışması esas olan bir davaysa aynı anda iki tarafı da savunamayacağından bir tarafı temsilden vazgeçmesi gerekiyor sanırım. yolunu yordamını bilmiyorum.


  • xavininarapasi  (22.03.13 02:48:56) 
mesleki olara durumunu bilmesem de insani açıdan durumu yukardan tarafsız gözle inceleyip ilgili şirketlere ''sezarın hakkı sezara tanrını hakkı tanrıya'' minvalli bir nasihatte bulunabilr.


  • tık tık tık  (22.03.13 06:07:19) 
ikisi de temsil edilmez.

(bkz: conflict of interests)
  • vejeteryanvampir  (22.03.13 10:04:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.