300 tl lik türksat borcu haczi

bir kısmı ödenmiş haliyle 300 tl olan borç için hacze gelinir mi? ayrıca mernis adres de yok.

gelirse ne kadar sürede gelir? telefona mesajla bildirileli bir buçuk ay falan oluyor

avukata verildiginize dair mi mesaj geldi?

size bir tavsiyem var, sayet henuz avukatlik olmadiysaniz hemen odeyin. bosa 2'ye katlanmamis olur borcunuz.

haciz olayina gelince. tebligat yapilmasi lazim once. muhtemelen mernis adresiniz vardir. yok saniyorsunuzdur sadece. neticede tc kimligi olan herkesin bir adresi var. orada hali hazirda oturup oturmadiginiz onemli degil.
mernis adresinize tebligat cikacak. tasima islemi yapmadiysaniz ve postaci duzgun birisiyse muhtara goturup orada tebligati yapar. yani teblig edilmis sayilir.
sonrasinda oraya hacze gelmeden evvel sirasiyla:

sgk sorgusu yapilir
tasinmaz veya arac sorgusu yapilir
posta ceki hesabi sorgusu yapilir
avea, vodafone, turkcell sorgusu yapilir
bunlar bulunamadiysa once mernis adresinize, orada sizi bulamazlarsa bulunabileceginiz dusunulen kayitli diger bir adresinize haciz islemi yapilir.

ozetle: gelinir. rakamin cok onemi yok lakin hacizlerde kaldirilabilecek mallara iliskin yasa biraz zorlu su anda avukatlar icin. o yuzden haciz son tercihlerden birisi.
  • entrapmen  (21.03.13 01:03:49)