Alkol eşiğiniz ne? En fazla ne kadar içebilirsiniz?

Genel soru, en fazla ne kadar alkol içebilirsiniz?

detaylar:
1. kaç bardak, kaç şişe?
2. hangi alkollü içecek?
3. ne kadar zamanda? zaman aralıkları? sabahtan başlama, aşamdan başlama vs.
4. yemekli, yemeksiz.. ne kadar yemekle, hangi tür yiyeceklerle, yağlı yağsız vs.
5. hangi mekanlara? evde daha çok, barda daha çok gibi.. veya arkadaş ortamına göre değişir mi..

daha detaylı sorular:
6. bilerek çok içip sarhoş/zom olur musunuz? hangi durumlarda?
7. çok içtikten sonra kusar mısınız? veya çok içince hal ve durumlarınız nasıl olur?
8. içerken taktikleriniz var mı? içmeden önce, içtikten sonra, içerken vs.. alka seltzer veya su içmek gibi mesela..
9. başka başka..

istediğiniz gibi cevaplayabilirsiniz.. (ama sıralayınca daha düzgün olur tabii)

çok değişken 4 birayla da sarhoş olduğumu bilirim 16 birayla da aç karnına içtiysem yanında yemek yediysem çok hızlı içtiysem kusarım. kapalı yerlerde daha çok çarpıyor.

  • mr fusion  (20.03.13 22:18:05)
5-6 bira içsem iptalim. 4'te sarhoş olurum zaten.

  • roket adam  (20.03.13 22:18:15)
muhabbetle alakalı bende.

muhabbet güzelse eger iki kisi bir büyük bir kücük icip düzgün adimlarla acik tekel bayi aradigimi da bilirim, kotu muhabbette 2 dubleyle pert oldugumu da.
  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (20.03.13 22:21:00)
1-2. Vodka ise 3-4 bardak en fazla 5, bira ise 3 şişe veya 70'lik sınırım.
3. Akşam 3-4 saat içinde.
4. Yemeksiz ve aç karnına hiçbir şey içemem, yanında mutlaka didiklenecek bir şey olacak, patates kızartması olur çerez olur meze olur artık tuzlu bir şeyler ne olursa.
5. Evde daha çok. Bazen de barlar sokağı tarzı yerlerde.
6. Bilerek çok içip sarhoş olacaksam mutlaka evde olmalıyım. Genellikle yapmam.
7. Çok içmekten değil de iki içkiyi aynı akşam içersem kusarım. Bira-vodka ya da bira-şarap gibi.
8. Hiçbir taktiğim yok ama sınırımı biliyorum midem kötü olmasın diye tadında bırakıyorum ben şahsen.
  • amelie poulain  (20.03.13 22:27:32)
1-genelde 500ml
2-genelde vodka
3-genelde 3-4 saatte
4-genelde yemeksiz ama tok karnına
5-genelde evde ve yalnız

6-arada sırada, canım istediğinde. ve sarhoş olacak kadar içebileceğim içkiye yetecek para olduğunda(absolut-smirnoff-jack daniels gibi orta-üst sınıf içkilerden aşağısını içmem, dandik türk içkisi içeceğime hiç içmem...)
7-sonuncusu 3 yıl önce, toplamda iki kez kustum, gereğinden fazla abartmıştık gençlikte oluyor arada öyle...(hala genciz de alıştık artık ağzımızla içiyoruz)
8-içtikten sonra yatıp uyumamak, sabahlamak. bol bol sıvı tüketmek.
  • ucan spagetticanavari  (20.03.13 22:31:34)
1. 35lik vodka yeter
2. viski, vodka, jager, malibu
3. içkinin tadını sevdiğimden değil, kafamı güzelleştirdiğinden içiyorum, ondan dolayı hep fondiplerim, gündüz içmem.
4. yemekle alkol hiç sevmem, en fazla şarap olabilir.
5. eğlenmeye çıktıysam içerim, canım sıkkın oturup evde tek başıma içmek istiyorsam gene içerim ama genel olarak dışarda arkadaş ortamında içerim.
6. ergenlik döneminden sonra sarhoş olmadım, olmamda, gerek yok mal gibi içmeye.
7. bugüne dek bir kere alkolden kustum, oda karıştırarak bira içtiğimden. (tuborg kırmızı 50+miller 33+carslberg 50)
8. içerken kafam güzel olsun diyorsan hızlı ve aç karna iç, ayılacağım diyorsan türk kahvesine aban.
9. öğrenciyim diyorsan evde ufaktan bi cep vodkası içip öyle gidersen mekana, daha az hesapla, kafa olursun.
  • grimer  (20.03.13 22:34:09 ~ 22:35:26)
3 duble rakı sınırım. dördüncü çoğu zaman sarhoş ediyor.

diğer içkileri sarhoş olacak kadar içemiyorum, ya midem almıyor ya da kusuyorum.

aç karnına içmem. içerken atıştırmalık bişeyler yerim. rakı içiyosam peynir, kavun, meze vs isterim mutlaka. bira, şarap falan içiyosam patates kızartması, fıstık gibi şeyler severim.
  • make a wish  (20.03.13 22:36:22)
1. en fazla şu ana kadar bi 50lik vodka devirmiştim. ama tabiri caizse ebemin amını gördüm. 35lik bitirdiğimde temiz, net sarhoş oluyorum ama amı götü dağıtmadan. ama normalde içeceğim 2-3 bardak vodka-meyve suyu ya da 4-5 50lik biradır.
2. vodka, bira, kokteyl.
3. sarhoş olmak niyetimse 35liği 2 saatte falan içiyorum. yoksa muhabbetle bira. muhabbete göre.
4. tok karnına. genelde içme ortamından önce fast food yenmiş oluyor.
5. genelde bu kadar çok içeceksem evde. dışarda muhabbetle bira işte.
6. fişi çekmek istediğimde, birşeyi hiç düşünmemem gerektiğinde falan.
7. karıştırırsam evet. hangover olayını çok fena yaşarım. genelde içtikten sonra değil, yatıp uyandıktan sonra kusarım. kusarken "bi daha içeni siksinler" derim. haftaya bi daha içerim.
8. eve dönerken su içmeye başlarım. eve gelince biraz yoğurt, bikaç bardak daha su. sonra yanıma su şişeisni koyup yatarım.
9. diyet yaptığımdan 4-5 aydır içmiyorum ama.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (20.03.13 22:40:33)
1. Bir şişe
2. Şarap
3. 4 saat
4. Yemeksiz.
5. Ev

Alternatif

1. 9 adet 33'lük şişe Carlsberg
2. Bira
3. 6 saat
4. Çerez.
5. Bar / Ev

6. Normal
7. Dalgalı bir ruh hâli
8. Şarap içerken su tüketimi / Bira ile fıstık yememek
9. Bu kadar
  • timburton  (20.03.13 22:47:30)
3 duble viski yetti mesela bu gece. başım dönüyor ve uykum geldi. hızlı içmemin ve çikolata yememin etkisi var

  • mr fusion  (22.03.13 02:59:16)
1. 7 şişe
2. bira
3. akşamdan başlayıp geceye doğru.
4. çerez.
5. fazla miktarda içeceksem bunu evde yaparım.
  • zgrydn  (22.03.13 07:43:55)
1. 3 duble,
2. viski
3. 1-2 saatte
4. yemeksiz
5. mekan farketmez ama evde de içtiğimiz oluyor, mekanda da..
6. fazla kaybetmem ama ortam iyi olursa ucu açık
7. en son yılbaşında kartıştırdığım için çıkardım. fazla içmemeye bakıyorum.
8. yatmadan önce mümkün olduğunca soda ve su içip, 15-20 dakika bekleyip öyle yatıyorum
  • ne bakiyon kardesimm  (22.03.13 07:52:43)