göbek deliğinin az yukarısında ağrı

annemin karnı mı ne ağrıyomuş. ama böyle mide rahatsızlığı vs gibi değil.
orasına eliyle bastırınca küt küt atıyo.

eskiden annesinde de oluyomuş bu ve "afakan kalkması" diyolarmış.

nedir bu, doktora gidelim mi yoksa birkaç güne geçer mi?

eş çıkığını bilmem de (google'a yazınca gastrit olduğunu anladım :D göbek deliğinin az değil epey bi yukarıısnda olur ağrısı) küt küt atması bana anevrizma düşündürttü. gördüm mü anevrizma, görmedim ama göbekte kütküt atan diye kitaplarda yazar

  • la noix  (20.03.13 23:04:34)
  • bass solo take one  (20.03.13 23:23:37)
Aynısını benim annem çok yaşar özellikle çok acıkınca olur ben yıllardan beri annemin göbegini çeviririm (hasta sırt üstü sert bir zaminde veya halı üstünde yatırın çevirebilicek kişi işaret parmagını göbek deliginden hafifce aşagıya dogru sokun dayanabildigi kadar bastırın biraz agrı olabılır daha sonra hastanın ekseninde saga sogru dönün parmagınızı sabit tutmalısınız dönebildiginiz kadar dönün zaten en fazla 3 ve ya 5 kere dönebilrsiniz o şekilde bir kaç dakika bekleyin ve yavaşca parmaginizi çıkartın hasta bacaklarını toplasın ve bir tarafa dönüp 5 10 dk kalkmamak üzere yatsın üstünede üşümemesi için bir battaniye örtmenizi öneririm) deneyin çok iyi gelicektir geçmiş olsun.

  • kardelen16  (21.03.13 11:20:30 ~ 11:21:58)