[]

Uçak bileti isim sorunu

Firmamıza uçak bileti alan acenta bana aldığı uçak biletlerinde ismimi 1 harfle yanlış yazmış. Acentaya bunu söyledik, 3 harfe kadar sorun olmaz dediler. Sonra da biz düzelttik dediler ama ben hala rezervasyon kodundan baktığımda hatalı gözüküyor.

1-) Sıkıntı olur mu?

2-) Ben havayolu şirketine direkt olarak ulaşıp, benim adım yanlış yazılmış dersem düzeltilir mi?

3-) Online checkin sırasında benden isim soyad tc kimlik falan isterken adımı oradan düzeltebilir miyim?

edit: bilet yurtdışı

 
Biletin yandı dostum :D


  • netadam  (20.03.13 15:49:40) 
yandı filan gibi cevaplar verip kendi çapında espiri yapmayın. ciddi bir konu.

bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. dedikleri gibi çoğu zaman hata olabiliyor muhtemelen. aldığınız havayolunun çağrı merkezini arayıp durumu bildirin , sorun olup olmayacağı teyidini alın. yüzde 90 sorun olmayacağı görüşündeyim.
  • sadun.net  (20.03.13 15:53:14) 
1. olmaz.

edit : benzeri başıma gelmişti. soyadımla adımı karıştırmışlardı. ama paşalar gibi gidip geldim.
  • dokunmakalbime  (20.03.13 15:57:03 ~ 15:57:47) 
bir harfle bir şey olmaz hacı,
benzer durumu yaşadığımda danışmaya sormuştum.
sorun olmadığı için düzeltmenize gerek yok derler.
  • seyduna6687  (20.03.13 16:13:17) 
göbek adını unutmuş bir arkadaşım durumu bildirdiğinde bilet iptal oldu yeni bilet için ara ücret ya da ceza gibi ufak bir meblağ ödedi boşuna. bilet tarihine göre işlem prosedürü değişebilir. bahsettiğim iş kısa süre kala yapıldı uçuşa.

bir de mümkünse checkini falan beklemeyin önceden halledin işinizi.

aklınızda olsun isminizin pasaportta vizede geçtiği gibi olması lazım. mümkünse kısaltma kullanmayın .A. Murat gibi ya da yerlerini değiştirmeyin Ece Nazlı bişeyoğulları yerine Nazlı ece bişeyoğulları gibi.
  • wiillii  (20.03.13 18:54:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.