Klarnet çalmak

Bir müzik aleti çalabilmeyi çok isterdim. Çocukluğumda blok flüt ile hep korolara katıldım. Okulun iyi çalanlarından biriydim. Bunun bir önemi yok tabi. 7. sınıfta metalefon verdiler elime, bir kere çaldım. Hoca çok beğendi. Onunla da büyük bir koroya katıldım. Neyse o da geçti. Liseyi hiçbir şey çalmadan bitirdim. Btikaç dakika abimin elektro gitarıyla oynamıştım. Çocukluğumdan beri karizma gelen bir alet zaten, ama abim çaldıkça soğudum. Neyse mevzuya geleyim. Dün akşam bir müzik dinlerken klarnet sesi beni çok etkiledi. Dedim niye bunu çalmayayım ki. Önceden de sesini hep beğenirdim. Sırf içinde klarnet var diye sevdiğim müzikler var. Ani bir kararla gidip klanet almaya karar verdim. Ne diyorsunuz? Zor bir alet mi? Öğrenmem zor olur mu? Klarnet çalan abilerim bir yardımcı olabilirler mi bana ya. Hatta yarın gidip başlangıç seviyesindden bir klarnet lamak istiyorum. Yardım lütfen.

"Nerde çalışacaksın? Sesi çok yüksek çıkar onun. Konu komşu rahatsız olur. Başka enstruman seç.." demişlerdi bana ben öğrenmek istediğim zaman...

Peki ben ne yaptım?

Başka enstruman da seçmedim.
  • pass  (19.03.13 21:46:18)
durduğun kabahat hemen başla.
ses olayını sorun etme, abartacak bir şey yok.
üflemelilerle uğraşan (ama klarnet bilmeyen )biri olarak söylüyorum zor olacağını sanmam. iyi bir hocadan özel dersle ve ilk etapta bolca pratik yaparak ilerle. başlangıç seviyesi diyip de dandirikten bir şey alma; gerekirse ikinci el al. bir hoca bul birlikte seçin.
  • jimjim  (19.03.13 22:10:05)