YDS'ye nasıl çalışılır

İngilizcesi pek iyi olmayan biri 55 almak için sınava kalan yaklaşık 20 günde nasıl çalışması lazım?

sonrasinda cozumlerini incelemek sartiyla bol bol deneme sinavi.

  • she was my baby  (18.03.13 22:08:41 ~ 22:08:45)
üds versiyonundan 55 almış biri olarak, ingilizcen iyi değilse 20 günde imkanı yok diyebilirim. moral bozmak gibi olmasın ama 2,5 ay neredeyse haftanın her günü test çözüp haftanın 3-4 günü de kursa giderek zar zor 55 alabildim. bir sonraki için çalışmaya başla derim. gittiğim kursu da düşünürsen tavsiye edebilirim. kolay gelsin...

  • snowman  (18.03.13 22:10:23)
hiç bir şey yapamaz. bu sınavlar için 3 ay kadar önceden (eğer bir kaç yıl önceden aldığın sağlam bir puan varsa eksiklerini gidermek ve unuttuğun yerleri hatırlamak için 1,5-2 ayda yeter ama 20 gün... tçık) zayıf olduğun konuları disiplinli bir şekilde çalışman lazım.

yine de bir kpds sınavını kendine uygula ve aldığın sonuca göre eksik olduğun yerleri tamamla derim.
  • tururo  (18.03.13 22:42:29)
çözemediğin soru tiplerini iyi analiz et, hangi soru tipinden çok kaçırıyorsan onlara yönel ancak paragraf, yarım cümle, paragraf tamamlama soruları hariç, bunlarda zaten yapabildiğini yapıyorsun, bu kısa sürede bunları iyileştiremezsin, sana tavsiyem bağlaçları(however,whereas,while,but)(3otane), prepleri(of,in,on), p.verbleri(put up with, come up with, make up)(50tane) iyi öğrenmen, bunlarda zaten çıkan kelimelerin saysı azdır, parantez içinde ne kadarı lazım olur onlarıda yazdım

  • srtm  (18.03.13 23:37:31)
üds yi sadece çıkmış sorulara bakarak 70 aldım .soru çözmek çok faydalı konu vakit kaybı gibi bence

  • shyl  (19.03.13 17:24:36)