sahte para nasıl anlaşılır?

yarın elden bir miktar para alacağım(macbook'u satıp). sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır? yakında bankamatik var ama ona mı gidip yatırsam...

adamın referansı da yok nicki de bir garip...

parayi siz yanindayken bankamatikten ceksin.

edit: bu olayin ayip olmasi gibi bi durum sozkonusu olamaz. adamin altinda kalmayin yani. :)
  • she was my baby  (18.03.13 19:08:08 ~ 19:16:16)
elden vereceğim diyor.

  • passion rules the game  (18.03.13 19:09:04)
o zaman adam yanınızdayken bankaya yatırın parayı?

  • rurouni  (18.03.13 19:10:22)
Gecen biri duyuru acmisti, sahte para vermisler. Bankamatikten yatirsin ya da bankaya gidin sizin hesabiniza yatirsin giseden. Sakin ha sakin elden alma. Kamera goruntusu olan bir yere git.

  • Cumhuriyet Savcısı  (18.03.13 19:10:51)
bu da adama ayıp olmasa diye dedim ama sanırım başka çare yok. zaten günlük çekim limiti belirli bir para olduğu için istesem de çekemez galiba :)

  • passion rules the game  (18.03.13 19:11:20)
bankamatik kolay olur bence de

  • Eureka  (18.03.13 19:11:24)
@Cumhuriyet Savcısı ben de o duyuru üzerine tırstım :D

  • passion rules the game  (18.03.13 19:11:43)
direkt bankaya yatırcam orda buluşalım de, sahteyse gelmez zaten

  • safcocuk  (18.03.13 19:11:45)
Havale yapabilir bankamatikten, eger illa kaciyorsa bir sorun vardir.

  • Cumhuriyet Savcısı  (18.03.13 19:14:25)
sahte parayı ayırt eden kalemler var. çok da pahalı bişey olmasa gerek. ondan alabilirsin.

  • ooziee  (18.03.13 19:16:38)
her atm'den her bankaya havale yapılabiliyor mu?

  • passion rules the game  (18.03.13 19:17:06)
15 tlye kalemler var gerçek para çizilmiyor.

  • sifirin altinda  (18.03.13 19:19:06)
en temizi atm olayı.

atm'de buluşun parayı aldıktan sonra bir dakika de. hesabına yatır. sahteyse çıkar.
  • raskolnikov2  (18.03.13 19:19:06)
atm temiz değil, tufaya gelme. sana sahte para verecek olan o parayı eline verdikten sonra her türlü kendini üste çıkaracak metodu biliyordur. elden vermekte diretiyorsa ve sen şüpheleniyorsan paraya hiç dokunma, ya havale iste ya da hesabın olan bankaya git, para yatırıcam de, adam gelsin o versin parayı, görevli alsın hesabına geçsin. ayıp diye bişi yok.

ps: comicstring'le aynı şeyi yazdık, uzun yazınca geç kaldım :)
  • bykush  (18.03.13 19:24:06 ~ 19:24:46)
Bu tarz yuksek meblagli alisverislerde tanimadigin biriyle "elden veririm, surada veririm gibi onceden planlanmis ve kesin yontemlerle" alisveris yapiyorsan muhakkak ki o bir at hirsizidir.

Madem ayip olmasin falan diyorsun, sen de kilifiyla yapmalisin isini. oncelikle adamin nerede bulusmak istedigini sor. tamam o zaman oradaki x bankasi subesine gelicem. o kadar parayla bir adim bile atamam de. gelmiyorsa da kesin satma. tekrar uyarayim ay hirsizidir.

elindeki satilmamis macbook, satilmis ama elindeki bir tomar sahte paradan her zaman daha iyidir.
  • kratos  (18.03.13 19:43:25)
adamı bizim buraya çağırmayı düşünüyorum zaten. istediği yere gitmem asla. ama işte içime kurt düştü.

  • passion rules the game  (18.03.13 19:47:03 ~ 19:48:16)
korkmaya tırsmaya gerek yok.
adama : verdiğin paranın sahte olup olmadığından şüpheleniyorum. kusura bakma. tanımıyorum etmiyorum seni. o yüzden bankamatikten parayı yatıracaksın kardeşim diyeceksin.
bu kadar basit.
adam sırf bunun için almıyorsa zaten sıkıntı var.
he adam için problem değilse o zaman senin için de değil.
  • yapma volkan is back  (18.03.13 19:48:54)
korkum o değil adam bi yumruk atıp aleti alıp arabaya atlarsa ne yaparım diye düşünüyorum bir de :) ne desem olur diyo işkillendim, üstelik bankamatiğe yatır deyince cevap gelmedi

  • passion rules the game  (18.03.13 19:50:31)
Oha amk, yumruk atma ne, gidip bagcilarda mi bulusacaksiniz ne yapacaksiniz?

  • Cumhuriyet Savcısı  (18.03.13 20:02:26)
merak eden varsa eleman vazgeçti :D

  • passion rules the game  (20.03.13 10:13:17)
Niye, bulusunca mi vazgecti yoksa para olaylarindan sonra mi

  • Cumhuriyet Savcısı  (20.03.13 10:17:34)
bilmiyorum daha uygun fiyata bir şeyler buldum dedi, buluşmadık bile

  • passion rules the game  (20.03.13 10:48:05)