Telsiz yerine cep telefonu kullanan taksiciler?

Bizim burdaki duraklarda gördüğüm bir olay. Adamın iki tane cep telefonu var, birine merkezden telsiz sinyalleri geliyor, normal durak araba arası konuşmaların sesi cep telefonundan geliyor yani, arabada telsiz düzeneği yok.

Telsiz gibi çalışan cep telefonları mı var? Yoksa bu "push to talk" dedikleri naneyi mi kullanıyor bu kişiler. Öyleyse bu hizmet bedava mı?

Bas-konuş özellikli telefonlarda var bu uygulama. bedava değil, kurumsal abonelik gibi bi olayı var.

  • derectus  (31.01.09 15:20:43 ~ 15:21:44)
bende ankara da görmüştüm adama sorduğumda bi bağlantı kablosu vardı öyle konuşuyoruz demişti fakat beleşmi bilmiyorum.

  • madrigal  (31.01.09 15:31:59)
Kurumsal müşterilerin kullandığı bas konuş hizmeti. Turkcell , Avea ya da Vodefone firmasından taksi durağının tüm çalışanları için numara alıyorsun, bas konuşu tanımlatıp, aranızda aylık bir sabit ücret dahilinde(5-10tl/telefon gibi) bir rakama mal olan hizmet. Eski şirketimde bu sisteme geçmişti satışçılar arası konuşma için, sıkıntı şu ki, müşterinin yanında bir bilgi soruyosun arkadaşına, o da cevap veriyor ve müşteri dahil herkes duyuyor.
Ör:-a satışçısı - Mallar çıktı mı Almanya fabrikadan senin de müşterin bekliyodu
-bsatışçısı - Ne çıkçak , Almanya tatile girmiş tatil sonrasına kalmış sevkiyat..
-c Müşterisi - sizin yapacağınız işin a.q.
Halbuki bas konuş olmasa -b satışçısı -abi üretilen ürünler kalite kontrolden geçmeyince yeniden üretmeye karar vermişler, Almanlar malum;kalite manyaaa! !
  • girisimci ruh  (31.01.09 15:48:14)
bizim işyerine düzenli gelen taksi durağının da var bundan. sordum ben. turkcellmiş.
aylık kişi başı 15 lira ödüyorlarmış.

  • parantez  (31.01.09 19:04:26)
evet. "pu$t tu talk" özelliği ile çalı$an telefonlardır onlar. $i$li-$i$hane minibüs hattında da kullanılıyor bu nane. geçen hafta bir $oförün öğle yemeği için yaptığı organizasyonu tüm yolcular dünledik ve inerken bir kısmımız afiyet olsun dedik. o derece yani. a$mı$ adamlar.

  • robinbook  (31.01.09 23:17:56)