IMEI değiştirme

Iphone 4s ve Iphone 5 için IMEI değiştirmek istiyorum. Bunu kendim yapabilir miyim? Bunun için hangi programlar gerek?

Teşekkürler.

iphone larda imei değiştirilemiyo. (en son öyleydi)

  • rurouni  (17.03.13 13:04:25)
mümkün değil. pasaport kazığını 2 kere yiyen biri olarak. 1 senedir peşindeyim durumun. iphone 2 ye kadar mümkün imei değiştirme fakat 3 3gs 4 4gs ve 5 ile mümkün olmuyor. yazılımsal çözümü yok.

donanım olarak yapanlar var ama board değişimine kadar gidiyor olay. ya bildiğin birinin pasaportuna işlet veya sat kurtul.

sakın telefonculara gidip geçici kayıt nanesine bulaşma veya imei numarasını verme yarın öbür gün imei numaranı sorgulattığında 3310 olarak görebilirsin.
  • fukka  (17.03.13 13:08:07)
Fukka'nın dediği gibi sakın bu işi para karşılığı yapanlara bulaşma. Bir kaç ay sonra o yaptıkları kayıt da düşer kesinlikle, işin kötüsü ondan sonra yasal kayıt da yapamazsın.

Bu işin Türkiye'de bir tek temiz yolu var artık. O da şu:

Ucuz hava yolları şirketlerinden bir tane gidiş dönüş Kıbrıs bileti alıyorsun. İstersen Kıbrıs'a gittiğinde havalimanından bile çıkma. Pasaporta da gerek yok zaten, giriş kağıdı yeterli. Ondan sonra da mis gibi yasal kaydını yaptırıyorsun kendin.

O telefonculara verdiğinden de daha ucuza mal olur, hem de kafan rahat olur.
  • erdinc  (17.03.13 14:12:50 ~ 14:16:24)