çiçek büyütmek..

selamlar dostlar..15 yıldır büyüttüğüm bir çiçeğim var..küçücükken aldım resimdeki haline geldi..şimdi bundan bir tane daha olsun istiyorum..nasıl yapabilirim?

bir de daha fazla uzaması için öneriniz nedir?

çiçekten ziyade ağaca benziyor bu? biraz da cılız ve besinsiz kalmış gibi duruyor. daha fazla ışık/gübre istiyor ve saksısı artık küçük geliyor olabilir. agaclar.net sitesi forumlarını ziyaret etmenizi öneririm.

  • dreamscape  (17.03.13 12:54:00)
bitkilerin hepsi bol ışık ve su istiyor diye bi kaide yok.önce bitkinizin az mı çok mu ışık, nem,su istediğini bulun ama saksı ve toprak önemli yani biz genelde üst kısmı gördüğümüzden saksı biraz büyükse yeter bunun için deyip köklerini pek düşünmüyoruz saksı yeterince derin ve büyük olsun çünkü ağaç kıvamına ulaşmış kendisi,ayrıca topragını yenilemek ara sıra eklemek çok iyi geliyor,bide tavana değmesi uzamasında engel olacak.bitkiler bir hücresinden, dokusundan tüm bitkiyi verebilen canlılardır o yüzden bi dalını falan başka saksıya dikerseniz bi tane daha elde edebilirsiniz sanırım tabi diğerine zarar vermeden koparın.

  • bunumu demek istedin  (17.03.13 15:01:31)