kas yapmanın tek yolu

spor salonlarına gidip protein hapı içerek mi olur ? yoksa kendi imkanlarımızlada olabilir mi? duyuru spartacuslerinden yorum bekliyorum

hiç alakası yok spor salonu protein olmak zorunda değil.

ne yapman gerektiğini bil düzgün sporunu evde ve dışarıda yap kas yaparsın.
ama beslenmen iyi olacak.

benim bir arkadaşım şınav mekik dambıl çalışıyordu , sağlam da yemek yiyordu kas yaptı , ama şuan birazı yağ oldu şekli hiç hoş değil. bilinçi çalışmakta fayda var.
  • Caaannn  (16.03.13 22:23:49)
ben evde çalışıpta kas yapan görmedim açıkçası evde yapsan bile diyet ve çalışma programına ihtiyacın olacak zaten :)

  • SemihCebrail  (16.03.13 22:40:17)
kas yapmanın yolu kas yapılacak bölgeleri antrenmanla GEREKTİĞİ KADAR yormak, sonrasında yine GEREKTİĞİ KADAR dinlenip yeteri kadar beslenmektir. bu harcanan efora, mevcut vücut ölçü/değerlerine göre değişir.

ayrıca kas yapmak için protein şart, ne demek protein olmak zorunda değil?
  • der meister  (16.03.13 22:51:05)
günde, vücut ağırlığının 1.5 katı kadar protein almalısın ve dinlenme-beslenmenin ağırlık kaldırmak kadar önemli olduğunu unutmamalısın.

  • defansif orta saha  (16.03.13 23:15:22)
bilincli olmak sart ama protein tozu zorunluluguna katilmiyorum profesyonel olup hic takviye almayanlar bile var arastir netten.. ama tabi ki takviye almayinca bazi seylere abanman gerekecek tavuk gogusu ton baligi falan.. bi de protein gerekli evet ama karbonhidrat (kompleks) ve yag olmadan protein bi ise yaramiyo bunu da unutmamak lazim
vucudun her yerinin calistirilmasi gerekliligi dogru.. dinlenme, uyku, beslenmeyi saymiyorum bile

  • babamasoliimbananickaldirsin  (17.03.13 00:50:24)