fiv virüslü kedi : (

Haysev'de "bayındır mahallesinin orada bi kediyi ezmişler" haberini okumamla birlikte dışarı çıktım marketin hemen karşısında bu kediyi gördüm. Bu kedicik benim ara ara sevdiğim bi kediydi, gözleri açık yatıyordu ve üzerinde sinekler uçuşuyordu, öldü sandım haliyle. Dikkatli baktığımda nefes aldığını farkettim, araba çarptı sandığım için ellemek istemedim ve veterinere koştum, veterinerle birlikte kedinin olduğu yere gittik ama kedi yerinde yoktu, sonra markete sordum kediyi kutunun içerisine koyduklarını söylediler. Veterinerle birlikte tekrar kliniğe döndük kırık çıkığı olmadığını büyük ihtimalle fiv(gençlik hastalığı) virüsünün bulunduğunu söyledi. Aşı yaptı kalp için solunum için ve bisürü bi şey daha. Ben evde kedi hiç bakmadım, gençlik hastalıklı hiç kedi bakmadım, ama bildiğim kadarıyla yaşaması uzun sürmez bu hastalık hakkında bilgisi olan bir iki kelam edecek olan var mıdır? Kedi şuan bende pazartesi tekrar veterinere götürücem. Veteriner besleme şekli hakkında bilgi verdi lakin yine de sormak istiyorum

(bkz: faith in humanity restored)

seni tebrik ediyorum.
  • thracian  (16.03.13 17:37:55 ~ 17:38:11)
teşekkür ediyorum yatalak hastalar gibi şuan, yaşadığının tek belirtisi nefes alıyor oluşu, haliyle kedi kumu falan da alamam olduğu yere yapacak, veteriner yaş mama vermem gerektiğini söyledi, su verme tavuk suyu çorbası falan yap onu da fazla verme ağzının kenarından pamuk ya da şırıngayla ver dedi, beni en çok korkutan kısmı boku sidiği sanırım :D güldüğüme bakmayın çok üzgünüm şu anda

  • gebere jackson  (16.03.13 17:40:20)
fivli kediler iyi bakıldığında normal kediler kadar yaşayabiliyor diye biliyorum. yalnız fiv ve gençlik hastalığı aynı şeyler değil. gençlik hastalığına yakalanmışsa kurtulması biraz zor :/

  • passion rules the game  (16.03.13 17:42:20)
Fivli ya da kedi aidsli dedi veteriner

  • gebere jackson  (16.03.13 17:52:16)
kurtuluşu yok bildiğim kadarıyla.

  • girl in a coma  (16.03.13 18:32:00)
maalesef bu sabah melek oldu kedicik, 2 gün uyumadım saat başı kontrol ettim, çocuğum olsa bu kadar güzel bakmazdım ama gitti işte, kurtulduğunu düşünüyorum. Antalya'da ne kadar hayvan sever kuruluş varsa mail attım,yetmedi veterinerlere mail attım, hayvan severlere 5 kez mail attım bağış kampanyası yapılsın diye ama saçma salak bi mesaj atıp döndüler bana, en son duvarlarına yazdım 2 kez sitem minvalinde, cevap bile vermediler. Hayvan Dostları diye bir oluşum var Antalya'da, ona mail attım, sonra mailimi okumadınız mı diye duvarlarına yazdım cevap şu "kedinin neyi varmış" BEN BİLİYORUM YA SANKİ, veteriner bile bilmiyor. Antalya Hayvan Derneği başkanı Jale Ünsal'a mesaj attım o da cevap vermedi, Haytap'a mail attım bi onlar cevap verdiler ama geç oldu.
Durum budur, hiçbir hayvan sever oluşumun samimiyetine inanmam şu dakikadan sonra.

  • gebere jackson  (18.03.13 07:18:34)
zaten saydığınız hiçbir hayvan sever kuruluş (haytap dahil) bir işe yaramıyor.
bir şey yapacaksanız kendi kendinize yapacaksınız maalesef.
kediciğe çok üzüldüm, ama en azından artık acı çekmiyor.
ilgilendiğiniz için onun adına teşekkür ederim.
  • blatta hiberna  (18.03.13 08:59:23)
Hayvan severler beni hayvanı veterinere götürmemekle suçladı, yardakçıları da aynı şekilde, attığım tüm maillerde kediyi veterinere götürdüğüm yazıyordu, veterinere götürmemişsiniz vebalini biz mi alalım diye beni suçladılar, dinlemeden etmeden yorum yaptılar, hayvan öldü dememe rağmen sizi kampanya için bilgilendireceğiz dediler ve mail attılar hayvanın bilgilerini yollayın diye. 50 kez hayvanın öldüğünü söyledikten sonra kampanya için mail atıyorlar üzerine de derneğimiz hakkında konuşurken dikkat edin, desteklemek isteyen geri çekilebilir yorumlarınızı görünce falan diyorlar. Beni hayvana iyi bakmamakla ve sorumsuzlukla suçladılar, kendileri attığım maili götüyle okuyan ve birbirinden haberi olmayan insanlar. Neyse, olan kediye oldu konuşmanın alemi yok.

  • gebere jackson  (18.03.13 12:24:52)
evet, aynen öyleler.
baktığım sokak köpeğini öldürdüler barınakta.
2 yıl oluyor herhalde.
ne yapabilirim diye haytap'a danıştım, sahte aşı karnesiyle "tek başıma" adamlara dava açmamı ve yalan ifade vermemi söylediler.

hayvan sever örgütlemekten anladıkları bu.
ayrıca zaten yardım etmeyi düşünen varsa da onlara yardım etmesin.
her yerde konuşun bence.
milleti hayvan severlerden soğuttular.
  • blatta hiberna  (18.03.13 13:09:26)