recovery console yapmak istiyorum

ben kendi kurduğum bilgisayarların bir partition'ına image'ini alıp gerektiğinde bilgisayar açılışında tek tuşla bu image'i kullanarak bir kurulum yapmak istiyorum. ayrıca bu partition normalde windows altında görünmesin, işi olmayanlar karıştırıp silmesin diye. linux'un kullandığı dosya formatlarından birini kullansam sanırım bunu çözerim, yani fat, ntfs falan kullanmayarak. peki image'i bunlara atınca norton, acronis veya başka bir image-clone programı ile bu partiton'ı görebiliecek miyim?

komplike ve karışık oldu biraz sanırım ama anlayan anlamıştır.

benzer birşeye benim de ihtiyacım olmuştu ben şöyle bir yol izledim. imaj dosyası için harddiskte 10 gb lık bir partition oluşturup imaj dosyasını bunun içine kopyaladım. daha sonra disk management tan bu partition u kaldırdım böylece normalde bilgisayarım içerisinde görünmüyordu. daha sonra imajı geri yüklerken acronis bootable cd ile bilgisayarı açıp bu partition daki imaj dosyasını gösterip yedek alabiliyordum. ama bu işlem malesef tek tuşa basarak olmuyor mecburen imaj dosyasını göstermek gerekiyor. tek tuşla olabilen bir çözümü varsa ben de öğrenmek isterim...

  • alan shearer  (31.01.09 02:04:41)
abi şans eseri kullanmış olduğum Acronis True Image 11.0 bu işlemi yapıyor.
programı kurduktan sonra tools menüsü altında "Activate Acronis Startup Recovery Manager" çalıştırarak bu işlemi yapman mümkün oluyor.

  • alan shearer  (03.02.09 20:43:04)