64 bit windows

64 bit işlemcili ve 4 gb ram'li laptop'un yanında 32 bit windows vermişler. microsoft'un sitesinden baktım, 64 bit windows için sipariş vermemiz gerekiyor. fiyatına görecek kadar ilerlemedim ancak anladığım kadarıyla komple windows parası istemeyecekler ama elime falan geçmesi falan biraz süre alacaktır.

64 bit windows'u nasıl elde ederim?

64 bit windows indirip elinizdeki orjinal keyi yazsanız aynı şey olmazmı acep?

  • buffy de vampir sayilir  (30.01.09 20:50:38)
olmaz

  • enter saltman benim  (30.01.09 21:23:07)
Windows Core Operating System Division'ın başkan yardımcısı Jon DeVaan, 32-bit'lik Windows Vista'ya sahip olan kullanıcıların sadece kargo ücretini karşılamak kaydıyla işletim sistemlerini 64-bit'e ücretsiz olarak yükseltebileceklerinin de altını çizdi.

amerika'da durum böyle.

microsoft türkiye'yi arayıp durumunu söyle yardımcı olurlar sana..
  • abtash  (30.01.09 21:45:18)
orijinal key ile orijinal olmalı.
artık yazılımların büyük bölümü önce programı indir kullan sonra beğenirsen key edin orijinal olsun mantığıyla satılıyor. windows için de geçerli olmalı. hatta bunu yapan bir program vardı microsoft'un, adını hatırlamıyorum.

  • can see  (30.01.09 22:05:10)