[]

msi (bilgisayar gidiyor mu yoksa)

Dün gece bilgisayarı açtığımda msi diye birşey çıktı korktum çünkü hiç karşılaşmamıştım kendisiyle neyse f1 run setup , f2 continue yazıyordu f2 ye basıp devam ettim hiç sorunsuz açtı ,fakat tarih ve saat 1 ocak 2002 , 00:00 olarak değişmişti,facebook ve ekşi duyuruyu açarken bu web sitesinin güvenlik sertifikasında sorun var yazıyordu ,noldu birdenbire bu bilgisayara gidici mi yoksa ? Lütfen yardım edin,şimdiden teşekkürler.
 
msi anakart üreten bi firma. tarih ve saat değiştiğine göre anakartın pili bitmiş/bitmek üzere olabilir diye bi tahmin yürütüyorum. tarihi düzelttikten sonra sertifika sorunu devam etti mi?


  • thalamus  (30.01.09 16:32:17) 
evet bi iş için kapatıp gittim (tarihi ve saati ayarlamıştım) açtığımda tekrar aynı hatayı veriyor ve sözlüğe duyuruya girerken sertifika güvenliği yok diyor.


  • madrigal  (30.01.09 16:40:36) 
sertifikada sorun var demesinin sebebi tarihin hatali olmasi. onu dert etmeyin.

bios'a girip saati bir duzeltin. sayet tekrar ederse pili bitmis demektir. saatciden bir pil alip kendiniz bile degistirebilirsiniz.
  • entrapmen  (30.01.09 16:49:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.