Lustral uykusuzluk yapar mı?

Merhabalar,yaklaşık 40 gündür günde 50 mg lık lusral alıyorum.Yanız son 4 gündür uykusuzluk problemi yaşıyorum,uykuya dalmakta çok güçlük çekiyorum veya uyuyamıyorum.Acaba ilaçtan kaynaklanan bir yan etki midir,ne önerirsiniz?

ilacın yan etkileri ilk iki haftada görünüp sonra bünye alışıyormuş. uykusuzluk depresyon belirtisi olarak yani lustral yeterli gelmediğinden olabilir.

  • vizdilva  (14.03.13 20:11:19)
40 gündür kullanılan lustral'da şikayetler ilk 2 hafta olur genelde, son 4 gündür olan şikayet ilaçtan bağımsızdır.

son 4 gündür uyuyamadığını unut, uyumadan önce müzik dinle, yatmadan önce ayağına çorap giy ve 1 bardak su iç bide çişe git tabiiki.
  • only the strong survive  (14.03.13 20:23:49)
bana lustral yazan doktor, yanında uykuyu düzenlemek için de bir ilaç yazmıştı. ilaçları yalnızca iki gün kullandığım için etkileri hakkında yorum yapamıyorum ama uykumda bir problem yoktu doktora giderken. lustral'ın etkisi olabilir uykusuzluk diye vermiş doktor sanırım.

  • nobetciokur  (14.03.13 20:24:58)
Evet aslında ben de ilacın yan etkisi olmadığını düşünüyorum bu sorunun,çünkü geçen sene de 4 ay kadar lustral kullanmıştım,uykusuzluk gibi bir problemim yoktu hiç.Sanırım uyuyamadıkça 'Ya bu gece de uyuyamazsam' korkusu uyumama engel oluyor,bilemedim..

  • love angel music baby  (14.03.13 20:36:40)
1 ay bende 50 mg kullandım.2 gündür ise 100 mg alıyorum.doktor dozu yükseltti.uykuya etkisi sıfır bende.lustral sabah içiyorum.gece ise tranko buskas.belki uykuya katkı sağlıyordur bilmiyorum ama.40 gün sonra bi ilaç yan etkiye başlamaz heralde...
bi kaç gün erken kalk.günü fiziksel anlamda yoğun geçir.yürü koş her ne ise.akşamda 11-12 arası yatağa gir ve notebook ta film izle.muhtemelen yorgun bünye uyku diye haykıracaktır...

  • bu da mı gol değil lan  (15.03.13 14:23:29)