postgresql bilen eden var mı?

server'a bir türlü bağlayamadım ben bunu yahu, server not listening falan diyor. postgresql.conf'da değişiklik yapın diyollar da bende o dosya yok?

server linux mu windows mu?

hangi ortamdan bağlanmaya çalışıyorsunuz bir de?
  • velhasilkelam  (14.03.13 19:11:25 ~ 19:11:56)
windows ortamındayım, server postgresql-v8.4.16.2

  • cy7  (14.03.13 20:30:37)
tam olarak aldığın hata ve veritabanına bağlandığın arayüz veya program nedir?

postgresql.conf dosyası
C:\Program Files\PostgreSQL\8.4\data\postgresql.conf yolunda olmalı
orayı bir kontrol et istersen

o dosya içinde
listen_addresses = '*'
port = 5432

satırlarını bulup bu şekilde yapmayı dene. dosyayı kaydettikten sonra postgresql i tekrar başlatman gerekecek.

yine de olmazsa
komut satırında
telnet 'bilgisayarın ip adresi' 5432 yaz ve dönen sonuca göre 5432 portunun erişime açık olup olmadığını görebilirsin.
bunlardan önce bilgisayardaki firewall ve virüs programlarını durdurmayı unutma
  • velhasilkelam  (14.03.13 20:51:54 ~ 21:00:25)