iş değiştirme hakkında görüşleriniz

Değerli Romalılar,

Bir konuda görüşünüzü almak isterim. Yaş 30 bir iş değiştirme ihtimali olabilir. Bu bağlamda

- Çok rahat bir ortamda,evime yakın bir iş yerinde, az sorumluluk ile kafa rahat çalışmak mı?
- Oldukça yoğun ve teknik olarak pek çok şey katacak, evime uzak, parasal olarak ta az biraz daha iyi bir yere zıplamak mı?

Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

Kesinlikle, rahat bir ortamda,evime yakın bir iş yerinde, az sorumluluk ile kafa rahat çalışmak ... Para her şey değil ki zaten yol olayı durumu zora sokuyor diğer şıkta.
Ayrıca işlerin çok yoğun olması bedenini ve zihnini yorar;
teknik anlamda bir şeyler öğrensen dahi çok da verimli olacağını sanmam.
Umarım doğru zıplayışı yaparsın, bol şans...
  • neosphere  (14.03.13 10:10:04)

  • natnan  (14.03.13 10:13:39)
para gercekten her sey degil, kimileri tarafindan gozumuze o sekilde sokulmaya calisilsa da. 1 numara agir basiyor gibi bu nedenle.

ama 'teknik olarak' cok sey katacaksa ve sevdiginiz, gucunuz yettigince yapmaya calisacaginiz bir meslekse bu eger, 2.yi secin derim. hele ki evli ve cocuklu degilseniz secmelisiniz, 2-3 sene kadar da olsa zorlamalisiniz derim.

ozetlemek gerekirse, oradaki isinizi sevecek misiniz? cevabi evet ise bence secin 2.yi gitsin.
  • ortada pisuvar yandan gec  (14.03.13 10:13:40)
Evliyim ancak çocuk yok. Kasacaksam şu an kasmalıyım. Ya da sertifikasyon v.s kasmalıyım yoksa paslanacağımı hissediyorum. Feci kararsızım.

  • ned flanders  (14.03.13 10:15:57)
madem evlisiniz, direkt esinize sorun derim ben.

cunku daha yogun olacaksiniz, evinizden uzak oldugu icin eve daha gec doneceksiniz vesaire. buradan degil de, kendisinden tavsiye almak daha mantikli gibi geldi bana:)

not: ben 2'yi secerdim cocugum olana dek (eger dusunuyorsaniz elbet), cocugum olana dek gelistirir dururdum kendimi. sonrasinda ise firsatim varsa eger daha rahat bir ise gecmeye calisirdim. evet boktan, karisik isler bunlar hep...
  • ortada pisuvar yandan gec  (14.03.13 10:21:32)
ben 1i seçerim.
diğeri zaman sonra insanı bezdiriyor.
para her şey değil+1
para var ama zaman ve istek yok(yorgunluk ve huzursuzluktan)
  • seyduna6687  (14.03.13 10:21:43)
2.

  • point me at the sky  (14.03.13 10:22:53)
hedefiniz zıpladığınız yerde durmak değil zıplaya zıplaya ilerlemekse ve yaptığınız işi seviyorsanız bence de 2

  • sirena  (14.03.13 10:24:26)

  • baldur  (14.03.13 10:25:38)
hemen hemen ayni durumdayiz. ben 1i sectim ve memnunum.

  • ekyil  (14.03.13 10:26:13)
cocugunuz yoksa kasin kasabildiginizce, teknik olarak donanimi bileyip yeniden 1. secenekteki gibi is arayabilirsiniz 5 sene sonra.

hem daha cok para lazim olacaktir ilerleyen senelerde. 2 diyorum.
  • idearch  (14.03.13 10:28:18)
sektöre bağlı aslında. ama bence de 2. hele bilişimse kesinlikle 2. bugünlerin yarını da var.

  • sirkelimon  (14.03.13 10:38:18)
bence de 1. hatta benim durumumla neredeyse aynı. az biraz alacağını para o kadar yol çekmenize, fiziksel ve psikolojik olarak yorgunluğunuza değecek mi?

  • vejeteryanvampir  (14.03.13 10:45:36)

  • tetebangura  (14.03.13 10:58:10)
cevaplar için çok teşekkürler. Sektör bilişim sektörü evet..buna göre değerlendiriyorum.

  • ned flanders  (14.03.13 12:34:10)