Ben yokken eşyalarımı karıştıran iş arkadaşı

Çalışma ortamımın düzenli ve temiz olması konusunda oldukça titiz ve hassas biriyim. Kontrolüm dışında eşyalarımın karıştırılması, masamda ya da dolabımda bir şeylerin ben ofiste yokken yerinden oynaması, bana sorulmadan eşyalarımın ödünç alınması/kullanılması deyim yerindeyse beni deli ediyor.

Tüm iş arkadaşlarım titiz olduğumu ve özel alanıma ben ofiste yokken müdahale edildiğinde ne kadar sinirlendiğimi biliyor, bunu defalarca kez söyledim. Ama yine de bir şekilde çeşitli aralıklarla eşyalarımın kurcalandığını, telefonumun karıştırıldığını farkediyorum. Kimin yaptığını bilmiyorum, bir şekilde öğrenirsem kalbini ve vücut bütünlüğünü kırmaktan endişe ediyorum. Ama biri hala bir şekilde beni deli gibi sinirlendiren bir "merak" ya da bir başka dürtüyle bu eylemini sürdürüyor.

Bu merak duygusu psikolojik bir hastalık mıdır yoksa bir intihar şekli midir? Artık başka türlü bir açıklama getiremiyorum çünkü bu olaya. Ne yapmam lazım?

hayır kesinlikle haklısın. hadi eşyaları geçtim de telefon nedir? ayrıca dikkatli olun yakalayın elemanı sıçın ağzına

  • metehan01  (13.03.13 20:53:38)
Titizlikle telefon karıştırmaya sinirlenmenin alakası yok, bence her türlü bulun ve şikayet edin. Dövmeyin tabii, durum aleyhinize olur.

  • whoosie  (13.03.13 20:55:05)
döve döve öldürün ibneyi.

  • fukka  (13.03.13 20:56:11)
27 ya da 28 yaşında

  • dreamscape  (13.03.13 21:00:24)
telefonlara yazılımlar var artık: yanlış şifre girince ön kamera ile fotoğraf çekiyor çaktırmadan. onu kur telefonuna. ortaya çıkar. ve gidip şikayet et. sakın vurma. haklıyken haksız olursun.

  • sen git ben geliyorum  (13.03.13 21:09:30)
temizlikçilerin yapmadığından emin misin? belirli aralıklarla demişsin, ben de temizlikçiler masamı allak bullak ettiği için kızdım ve artık çıkarken masamın üzerine not bırakıyorum, eşyaların yerini değiştirmeyin diye.

  • sirkelimon  (14.03.13 09:35:59)