Seçmen Bilgisi - İtiraz

Şimdi benim oy kullanacağım yer Eskişehir olarak görünüyor fakat benim aslında kaydım orada değil. Sanıyorum üniversite öğrencilerine böyle bir şey yapmışlar.

Şöyle bir durum var. "Akarbaşı Mah. Odunpazarı" diyor.

1. Ben Odunpazarı ilçesinde değilim ve Akarbaşı Mahallesini de bilmiyorum.
2. Oy vermeye gittiğimde gerçekten o sandıkta görünüyor olacak mıyım? Yani internette yazan bilgiler kesinlikle doğru mu?
3. Bunu hala değiştirme şansım var mı? Nasıl yapacağım?

bugün birara baktığımda şırnak gözüküyordu bende de. istanbulda yaşıyorum hiç alakam da yok şırnakla :)

muhtar'ı aşındır bi. ben öyle yapacağım..
  • orion ares  (29.01.09 22:32:15)
30 Ocak seçmen listesine itiraz için son gün. Önce nüfus idaresine adınıza fatura, kira kontratı vs o şehirde yaşadığınızı ispatlayacak bir belge ile gidip kaydoluyorsunuz. Size verecekleri belgeyi seçmen dairesine götürüyorsunuz, bu kadar. Verdikleri belgelerden birini de muhtara götürüyorsunuz ama bunun seçimle bir ilgisi yok yapmasanız da olur en fazla ikametgah alamazsınız.

  • crown  (30.01.09 09:28:51)