izmit bit pazarı nerede?

taşınmış olduğunu söylediler, bu yıl içinde giden varsa söylesin, nerde kuruluyor, ne zaman kuruluyor, tavsiyeleriniz neler?

  • nickimin hakkini veremedim  (12.03.13 13:19:36)
heh yine ben, yine sen, eyv sağol usta. ama bu güncel bilgi mi? salı çarşamba mı yoksa sadece çarşamba mı kuruluyor? bugün çıktım evden (adapazarı) gidiyodum izmitli bi arkadaşı aradım, çarşamba kuruluyor orası dedi. sabah kaçta kuruluyor, kaça kadar sürüyor? bi de başka şehirden gelmeye değer mi? pikaptı pilaktı çok hesaplı bulunuyor vb. dendi. bu bilgiler doğru mu arhadaş?

  • ahlaksızlığın lüzumu yok  (12.03.13 13:23:34 ~ 13:27:30)
hesaplı bi şey yok. zaten plak ve pikap olan 1-2 tezgah da istanbuldan geliyor diye biliyorum. salı günü 4-5 gibi kuruluyor bazı tezgahlar. ama en dolu çarşamba öğleden önce görürsün. gün doğarken kuruluyormuş ve o saatte gidenler de oluyormuş diye duydum ama üşendiğimden gitmedim hiç. en az 20 sefer gitmişimdir hiç plak almışlığım yok. normal fiyatlara satılıyor bi ucuzluk göremedim. ama kasetlerde ucuzluk vardı mesela epey kaset(yerli-yabancı) aldım 50 kuruştan. kasetler de 1 lira olmuş şimdi. onu da söyleyeyim. ve hava yağmurlu şuanda pek tadı tuzu olmaz başka şehirden gelecekseniz şayet mayıs'ı beklemek daha iyidir. bisikletler görüyorum güzel ilgini çekerse, onlar da sanırım çalıntı ve satıcıları değerlerini biliyor. 500 liralık bisikleti 300e satmaya çalışıyorlar falan ben çalıntı olma ihtimali olan bi şey için 300 lira vermemeyi seçtiğimden almadım gerçi. beklentilerini bilmiyoru ama pikap-plak cenneti olarak hayal etme. yok da değil 300-400e dual marka pikap satan birileri ara ara geliyor. ama bi dükkandan almayı yine tercih ederdim ben senin yerinde olsam istanbul'a gidip.

  • nickimin hakkini veremedim  (12.03.13 14:02:56)
plakçı bursadan geliyor ama her hafta değil. biz uzun zamandır göremedik. fiyatları da genel seviyede. 5-10 liralık plak kasasından pink floyd, zz top, boney m falan bulunuyor fakat çok nadir.
pikaptan anlıyorsan işe yarar bir şey bulabilirsin. en azından 10-20 liraya satılan bozuk pikaplardan kendine yedek parça çıkarabilirsin. ama anlamıyorsan bence hiç bulaşma.
salı öğleden sonradan, çarşamba öğle saatlerinde çok kalabalık oluyor. en kalabalık çarşamba 10-15 arası olur. müdavimi sabah 8de oradadır.
  • robep  (12.03.13 14:29:28 ~ 14:33:39)