devletin bir kurumunu ihbar etmek

adı bende kalsın, dün ibb'ye ait bir kültür merkezine film izlemeye gittim. her zamanki gibi. ama bi tuhaflık vardı. devletin kültür merkezini düğün salonu olarak kullanıyorlardı. hemen fotoğrafını çektim. belki yasaldır ve bu işten para kazanıyorlardır ama bana gene de saçma geldi, bir yerin adı kültür merkesi ise kültür merkezi kalmalı. devlet kurumları bal satan emlak dükkanı kafasında olamaz. şimdi bunu ihbar etmek istiyorum. ama arada kaldım. belediyeye ihbar etsem, kimi kime ihbar etmiş olacam. yani sonuç alacağımı sanmıyorum. öte yandan fotoğrafları haber sitesine yollasam bu sefer, hayatının en mutlu gününü yaşayan gelin, damat adayının mutluluğuna gölge düşürmüş olucam. sizce napayım?

www.google.com.tr

sanirim yaygin bir uygulama.
  • kratos  (11.03.13 08:41:28)
pekiyi soruyu şöyle değiştiriyim o zaman içerisinde sanat icra edilen(sergi, seminer, el sanatları vs..) bir kurumda düğün, nişan yapmak çok saçma değil mi? hani entel, batı yalaması biri olarak görünmek istemiyorum; ama anca 3. dünya ülkesinde olabilecek şeyler gibime geliyor.

edit : ilaveten senin verdiğin google sonuçları sadece düğün salonu işletmeciliği yapıyor. düğün de kültürümüzün bir parçası olduğu için sanırım düğün salonu yerine daha modern olsun diye kültür merkezi adını koymuşlar. burada ise durum başka.
  • dokunmakalbime  (11.03.13 08:48:06 ~ 08:54:05)
savcılığa suç duyurusunda bulunuyorsunuz harekete geçiyorlar canları isterse.

  • tetebangura  (11.03.13 09:08:41)
şu anda entel, batı yalaması biri olarak görünüyorsun ama, 3. dünya ülkesi olmak nedir,
bu tarz kurumlar hayrına işlemiyor orada, belirli bir döner sermaye olmalı
şikayet etmeye kalkarsan şikayetinle kalırsın, bunlar resmi olarak yapılan şeylerdir. düğün yapılması için salonun adında düğün geçmesi mi gereklidir bu da tartışılır tabi
  • Ramiegovic  (11.03.13 09:41:38)
ihbar etmek değil de ibb'nin bilgi merkezine bu uygulamanın yasal olup olmadığını sorabilirsin. aynı belediyenin çatısı altında ama büyük bir şirketin farklı departmanları gibi düşün bunları.

ama muhtemelen uygulama yasaldır.
  • buttercup  (11.03.13 10:29:02)