Sabah koşusu

Hayatımda ilk defa sabah koşusu yapacağım, elbet bilmem/dikkat etmem gereken şeyler vardır diye soruyorum bu soruları

- Bugünlerde sabah havaları nasıl oluyor, 6.00 - 7.00 arası yani; İstanbul'da, spesifik yer vermek gerekirse Etiler civarında

- Hızlı tempolu yürüyüş / hafif koşu şeklinde yapacağım da, dikkat etmem gereken bilmem gereken bir şeyler var mıdır?

- Son olarak, koşudan sonra normal kahvaltı etmemde sakınca var mıdır (2 dilim çok tahıllı ekmek, 75gr beyaz peynir fix mesela)

Teşekkürler Michael Phelps :)

serin olur etiler yüksekte kalıyor.
sabah cigerlerin tam açılmadan zorlama kendını, empolu yuruyusu uzun tut
bir fikrim yok malesef
ricalar
  • cokponcik  (10.03.13 20:38:40)
benim ellerim ve burnum çılgın gibi üşüyor bu aralar.polar eldiveniniz falan varsa yanınıza almanızı öneririm.

bir de müzik olsun bu önemli :)
  • aşksız prens  (10.03.13 20:49:05)
ilk defa yapacaksan belli ki hamsın,koşudan önce iyi ısın,açma germe yap.aynı şeyleri koşu bittikten sonra da yap.daha az ağrın olur.
ayrıca duşu ılık suyla alırsan yine daha az ağrın olur.

  • mesa  (10.03.13 20:50:26)
@mesa ham değildim aslında da ayağımı çatlattım 2 - 2,5 ay önce, o yüzden yeni yeni toparlayacağım; duş olarak da, sıcak su yerine ılık su değil mi?

  • zaugnakhaldun  (10.03.13 20:57:27)
aynen hocam normalde soğuk diyorlar da bu havada zor.2 ayda hafiften hamlamışsındır ama bence.geçmiş olsun ayrıca.

  • mesa  (10.03.13 21:17:46)
muhtemelen biliyorsundur ama koşmadan önce dinamik ısınma hareketleri, koşudan sonra statik germe hareketleri.

  • megafon  (10.03.13 21:24:02)