Bağış Yapılabilecek Kurum

Bir miktar para bağışlayacağız. Güvenilir ve bağışların yerlerine gittiği hangi kurumlar var?

çocuk esirgeme kurumu olabilir. kızılay ya da.

  • lady montana  (10.03.13 13:16:03)
lafı dolandırmadan sormuşsunuz, dolandırmadan söyleyeyim: diğerlerinin güvenilir olmamasından değil ama ihh'yı yakından biliyorum. abim yurtdışı yardım kampanyalarına/yurtiçinde organizasyonlarına gönüllü olarak katıldı. ihh'ya güvenebilirsiniz. mesela pakistan'da kimse yok mu derneğinin elemanları bile bölgeyle ilgili abimlerden bilgi almak zorunda kalıyorlarmış. ihh bölgeyi bilen uzmanlarla çalışıyor, ihtiyacı olana ulaşıyor. endonezya'da tsunami olduğunda ihh yardım götürürken kimse yok mu derneği okul yapıyordu. okul önemsiz değil ama, hem tsunami can alıp can yakarken ihtiyaç yok hem de cemaat okulu için insanların parasını toplamanın dürüstlükte yeri yok. ihh ne yaptı, endonezya'da ekmek fırını açıp yerlilere ekmek üretmeyi öğretti. afrika'da insanları göz ameliyatı yaptı, su kuyuları açtı. savaş mağduru yetimlere koruyucu aileler buldu. saygılar.

  • vizdilva  (10.03.13 13:45:35 ~ 13:48:14)
katılıyorum. öğrencilere burs verin.

  • girl in a coma  (10.03.13 17:50:23)
ihh, deniz feneri gibi derneklere paranızı kaptırmayın.
lösev, tegv gibi düzgün çalışan ve tek amacı yardım olan kuruluşlara bağış yapınız.

www.tegv.org
www.losev.org.tr
  • faaip de oiad  (10.03.13 18:59:57)