çok uzun bir yola çıkarken yanınıza alabileceğiniz yiyecek

yolculukta herhangi bir bakkal falan olmayacak. birden maceraya koşan bilbo baggins gibi düşünün.

en besleyici, yükte hafif, bozulmayan ve tadı da kötü olmayan ne alabiliriz yanımıza?

eğer evde hazırlanan bir şey ise tarifi ile birlikte yazarsanız süper olur.

şimdiden teşekkürler!

ben böyle bir yola çıkacaksam protein ağırlıklı yiyecek yemek isterdim. protein beni tok tutuyor.

  • naturelist  (09.03.13 21:30:11)
poşette olan ton balığı

  • kayranin kedisi  (09.03.13 21:31:02)
bal

kuruyemiş
  • ermanen  (09.03.13 21:31:08)
protein konusunda sana katılıyorum naturelist fakat ne alınır protein ağırlıklı? var mı önerebileceğin - yapabileceğim bir tarif?

kayranın kedisi - uzun yolda sıcakta falan bozulmasın ton balığı çanta içinde?

ermanen - kuruyemiş güzel de bal akarsa falan rezil olmayalım sonra? :)
  • thracian  (09.03.13 21:33:33)
çeşit çeşit bisküvi
özellikle kepekli yulaflı vs. tarzı olanlar tok tutar...

  • neyleyim  (09.03.13 21:35:52 ~ 21:36:45)
bisküvi lezzetli bir seçenek ama uzun yolda gerçekten karnınız acıktığında kesmiyor.

  • thracian  (09.03.13 21:36:44)
  • kullanıcı adı  (09.03.13 21:37:01)
balı iyi muhafaza edersen dökülmez ya. torbanın içine koyarsın kavanozu. (ya da cam yerine plastik içinde olabilir)

protein olarak kurutulmuş et olabilir. uzun süre dayanır onlar.
  • ermanen  (09.03.13 21:37:44 ~ 21:39:07)
kurutulmuş et derken pastırma mı? yoksa isli et tarzında birşey mi? isli şeyleri hiç sevmem, yiyemem. pastırma da fena kokar :) başka kuru et türü varsa bildiğin süper olur aslında.

  • thracian  (09.03.13 21:41:52)
karışık kuruyemiş. kuruyemiş tok tutar adamı.

  • dieselsingle2  (09.03.13 21:42:45)
gundem.milliyet.com.tr

kuruyemiş olarak fındık-badem ve ceviz'i tercih ederdim ben. üzüm de çok ciddi tutar bu arada enerji kaynağı olarak. onun haricinde asıl yiyecekler konusuna gelirsek konserve hayat kurtarabilir :) eğer bahsettiğiniz gibi çok uzun bir yolculuksa protein ihtiyacınızı etten karşılayabilirsiniz:

www.yurtkonserve.com.tr
  • bykush  (09.03.13 21:43:58)
gavurların beef jerky dediği şey. ama türkiye'de nasıl bilmiyorum.

konserveleri düşünmüyor musunuz? her şeyin konservesi var artık. yaprak sarmasının bile.
  • ermanen  (09.03.13 21:46:02 ~ 21:46:20)
uzun yol çok gitmiş biri olarak, snickers, bisküvi + konserve derim.

  • madyb  (09.03.13 21:48:18)
madyb, ben de şimdiye kadar konserve pilaki, snickers ve ceviz yedim hep uzun yollarda. fakat şu beypazarı kurusu gerçekten hoşuma gitti. taşıması da hafif olması dolayısıyla kolay.

ama yağmur çamur olayı için gerçekten konserveye ağırlık versem daha iyi olacak.
  • thracian  (09.03.13 21:52:17)
kuru et

  • xsades  (09.03.13 21:57:02)