Pırasa Böreği

Delirmek üzereyim sevgili duyuru kullanıcısı. Bu canım hamur işini yapan bir yer yok mudur istanbul'da. nerelerde oturup pırasa böreği yenir? Bir buldurun be:( gördüğüm, uğradığım hiç bir börekçi veya hamur işi yapılan mekanda yapılmıyor bu (Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli, Kadıköy tercih sebebidir)

onu yapmak o kadar kolay ki.. arat google'dan bir migrostan malzemelerini al 30 dk'da yaparsın.

  • atrin  (28.01.09 12:49:50)
teletabi sana en iyi önerim kendin yapman çok basittir ve zahmetsiz
kendin hamur tutup açamazsan 6ad hazır yufkayla bunu yapabilirsin
ıspanaklı böreği her yerde bulursun ama pırasalıyı ıhı çookk zor ya arnavut bir dost bulucan annesi yaşayan bayrampaşada oturan:))(anneyi yaşının genç olma ihtimaline karşı dedim gençler pek bulaşmıyo bu zahmetli işlere) yada vericeğim tarifle kendin yapıcan
500gr pırasa ince kıyılacak 2kaşık yağla kavurulacak kendini salana kadar çokta yanmasın
kavurduğun tencereyi soğuması için kenara alırken az karabiber serpilicek soğuduktan sonra avuç içini biraz taşıcak kadar süt ekşimiği bulamazsan peynir ama yumuşak olmasın onunlada bi güzel karıştır yufkaları tepsiye diz ortasına harcı koy üstünede kalan yufkaları diz üstüne 2yumutrta sarısıyla karıştırdığın 1bardak sütü döküyorsun fırına veriyorsun afiyet olsun.
  • narin  (28.01.09 13:00:46)
hiç uğraşma bir arnavut bul yaptır :)

  • la grande  (28.01.09 13:15:16)
pek istanbul sayılmaz ama yalovadan topçular'a giden yol üzerinde sağda boşnak börekçisi var. güzel yapıyor.

  • trocero  (28.01.09 13:29:11)
www.balkangunlugu.com

yazının sonuna doğru börekçinin adresini göreceksin, sakın şaşırma :)
bu arada "pita" diye aratırsanız, birşeyler çıkar.
  • artful dodger  (28.01.09 13:56:45)
olsa da yesek valla!

  • nhl  (28.01.09 23:19:40)