uyurken müzik dinlemek zararlı mıdır?

Klasik ya da smooth jazz dinleyerek uyuyorum. buna bağlı olarak sabah uyandığımda ufak bir halsizlik oluyor ama huzurlu oluyorum.

bu yapılmaması gereken bir hareket mi?
uyurken müzik dinlemenin ne gibi zararları vardır?

Teşekkürler...

Tam bir fikrim yok ama sanırım müzik olduğu zaman tam uyuyamıyoruz.
Bir kaç defadır deniyorum. Müzik olmadığı zaman problem yok ama. Müzik dinlediğim zaman sıkıntılı bir uyanış oluyor.

  • kvlknctk  (08.03.13 19:25:19)
Konu hakkında bilgi almak için çaba sarf ederken birinin gelip böyle kurulması çok can sıkıcı.

  • kvlknctk  (08.03.13 19:32:24)
dediğin olay kişiden kişiye değişir. Rem uykusunda bazı bireyler dış uyaranlara açık oluyor, bu da rem uykusunu sekteye uğratabiliyor ve beyin yeteri kadar dinlenemiyor.

bazı insanlar ise düğünde bile uyuyabiliyor. tamamen psikolojik ve nevrotik bir durum.

sana tavsiyem zamanlayıcı bir program vasıtasıyla müziği yatmandan 1 saat sonrasında kapatmayı sağlaman.
  • thracian  (08.03.13 19:32:45)
mesela aydinlikta uyumak melatonine etki ediyor, yalniz bunlar entel hassasliklari, tas gibi adamsin amk, istedigin gibi uyu, halsizsen pencereyi aralik birak taze hava girsin, belki de burnunda doku fazlaligi vardir, nefes alisverisini etkiliyordur.
hadi bakalim

  • jemjumun intikami  (08.03.13 20:01:53 ~ 20:03:31)
Kulaklıkla dinlemen zararlı. Kulaktaki bakterileri artırıyor diye biliyorum ben, zamanla da duyma bozukluğu başlıyor. Dinleyeceksende hoperlorden diyne.

  • secilmis uye  (08.03.13 20:07:27)