işkur borcu ve muayene ücreti

Hastaneye gittim muayene oldum muayeneden sonra ilaç yazılmadığı için eczaneye gitme gereği duymadım dolayısıyla muayene ücretini ödememiş bulundum. İnsanlık hali ilaç yazılmayınca eczaneye gidip muayene borcum çıkacak onu ödeyeyim diye bir reflex oluşmadı. 5 kez bu şekilde muayene olmuşum biriken muayene borcumu nasıl ödeyebilirim elimde reçetede yok.
(sgk merkezimi olur bu bilmiyorum ama bir yere gidip ödeme yapıp borcu direkt sildirme durumum var mı)

Bir de turkiye gov.tr sitesisinde gezeken işkur borcu sorgulama diye bir bölüm takıldı gözüme. Nedir bu işkur borcu ?

diğer bir merakım da şu
e-Devlet Şifresi
Mobil İmza
Elektronik İmza
T.C. Kimlik Kartı
nedir

e-devlet şifresini pttye gidip alabilirsin. bi bunu biliyorum.

  • anestezik  (08.03.13 13:43:30)
bir sonraki doktora gidişinizde ilaç yazarlarsa, eczaneden ilaç almaya gideceksiniz ve ilaç katkı payı ile beraber biriken muayene ücretleri tahsil edilecek.
isterseniz yakında bir eczaneye sorun, kimlik numarası ile, ilaç almadan da bu muayene bedelini şansınız oluyor mu diye...

  • balik kraker  (08.03.13 14:06:30)