Klostrofobi Tedavisi ?

Selamlar

Eşimde ileri derecede klostrofobi var. Asansör, metro, tren, uçak, vapur, tramvay vs. binemiyor, binmeye yaklaşmıyor bile. Eskiden çok sorun değildi ama evlendikten sonra insan tatile bile gidemeyeceğini farkettiği için kötü hissetmeye başladı kendisini. Neyse, efendim benim sormak istediğim klostrofobi alanında uzmanlaşmış bir doktor tavsiyeniz var mıdır ? Herhangi bir psikaytr-psikolog istemiyoruz. Nişantaşında seansı 500TL ' ye gitti 4 ay boyunca. Tek yaptığı (SADECE) dinlemekti. Hiçbir halta da yaramadı. Sadece bu konuda ya da klostrofobi konusunda tecrübeli bir uzman arayışındayız.

Şimdiden tşekkürler.

erenköy ruh ve sinirde bu alanda uzlaşmış doktor olması lazım bir bakın

  • female demon  (07.03.13 14:10:39)
(bkz: bilişsel davranışçı terapi) bir araştırın derim, bu alanda uzmanlaşmış psikologlara danışabilirsiniz. dinlemektense aktif seansların yapıldığı ve somut çalışmaların yapıldığı bir tedavi şekli. baktığıma göre klostrofobiye de iyi geliyormuş.

  • clementine the tangerine  (07.03.13 14:32:30)
mesaj attim

  • mocha  (09.03.13 09:43:15)
BÜPAM'da Falih Köksal veya herhangi bir psikolog lak diye çözer seansı 250TL. İTF'de herhangi bir psikiyatr şıp diye çözer beleş. ben de şıp diye lak diye olmasa da çözerim beleşe.

  • tetebangura  (09.03.13 11:24:18)