Duran Toplarda Alan Savunması

Uğur Meleke'nin pazartesi yazısından bir bölüm:
"Duran topta alan savunmasının dünyada en fazla benimsendiği ülke herhalde Türkiye olsa gerek! Ligdeki birçok hoca da, milli koç Avcı da yeryüzünde az örneği olan alan savunmasını uygulamaya bayılıyorlar ve hepsi de ağır bedeller ödüyorlar!" (tamamı burada: (git: skorer.milliyet.com.tr ))

Ulan hani adam adama çok demodeydi, tüm Avrupa duran toplarda alan savunmasına geçmişti, bi biz kalmıştık, tüm yazarlar bunu söylüyordu. Milli takım da alan savunmasına geçti bu yüzden. Şimdi "Türkler alan savunmasına geçmiş, adam adama dönelim beyler" mi dedi Avrupa?

@bağcı yok duran toplarda adam adama demode diyorlardı Rıdvan'ından Metin Tekin'e Demirkol'a kadar. Zaten o yüzden milli takımda duran toplarda alan savunmasına geçti, alt yaş gruplarında falan da onu uyguluyorlarmış artık. Uğur Meleke gibi adam yeryüzünde az örneği var falan deyince bende beyin amcıklaması oldu şimdi.

  • speedy  (06.03.13 21:39:43)