dondurulmuş elma dilim patates fırında pişer mi?

kızartma yapmak istemiyorum da. teşekkürler.

edit; fırın derken davlumbaz.

fırında pişer de davlumbazda pişmez yani davlumbazın pişirme özelliği olduğunu sanmıyorum :=)

  • neira  (06.03.13 15:28:33)
kastettiğin yuvarlak davul fırınsa pişer. tepsiye diz, yağla, biraz pul biber tuz serp, özellikle üstteki ızgara açık olacak şekilde pişir. arada alt üst etmen gerekebilir..

  • Elena  (06.03.13 15:30:15)
sanırım o davlumbaz dediği eski tip yuvarlak fırınlardan oluyor, hava emen dümenden değil de; bence onda güzel olmaz çünkü genelde patates ununu presleyip yapıyorlar onları, turbo fırın olsa bir nebze ama o fırın ile bir şeye benzemez gibi. tavada az yağ ile çevirerek yapmak bile daha lezzetli olacaktır.

büdüt: elma dilimmiş gerçi onlar gerçek patates olabilir, o halde olabilir evet.
  • just wondering  (06.03.13 15:32:28 ~ 15:36:27)
davul fırın demeye çalışmış arkadaş muhtemelen,

images.gittigidiyor.com
  • feodal moruk  (06.03.13 15:35:03)
  • roket adam  (06.03.13 15:35:44)
tamam vurmayın can çekişiyorum. ne yalan söyliyim ben onu davlumbaz diye biliyordum.

  • dokunmakalbime  (06.03.13 15:39:01 ~ 15:41:04)
donmuş patates zaten işlem görmüştür haşlanmaz.

  • Elena  (06.03.13 16:13:07)
patatesleri tepsiye yerleştirip zeytin yağı ekleyin karıştırın. tepsiyi alüminyum folyo ile kaplayın. 15-20 dk sonra çıkarın folyoyu, baharat ve sarımsak atın, bırakın kızarsınlar. bence olur böyle zira ben çiğ patateside aynı teknikle pişiriyorum, muhteşem oluyor.

  • Phoebe  (06.03.13 17:37:05)