[]

excel sorusu

merhaba
iki sheetli bir excel düşünelim
ilk sheette bir tablo
ikinci sheette bir pivot tablo düşünelim

ikinci sheetteki pivot tabloda bir rakamın ilk sheete linklenip linklenmediğini yani kullanılıp kullanılmadığını öğrenmenin bir yöntemi var mı?

 
İkinci sheet'te iken pivot tabloyu seç ve menüden "formulas" tablosuna geç. Orada "trace precedent" e tıklarsan, seçili olan tabloda sana bir "sheet" imgesinden çıkan ok ile bağlantılı olan hücreye ok götürür.

Veya birinci sheet 'te verilerin girildiği olduğu hücreleri seçin (veya tablonun tamamını) ve ardından aynı kısımda "trace dependents" 'a tıklayın. Burada da ilgili hücreden bir "sheet" imagesinde doğru ok giderse, başka bir sheet'te kullanılıyor demektir.

Pivotta işe yarar mı hiç denemedim.
  • hiko seijuro  (06.03.13 14:46:07) 
tablodaki bir verinin "trace precedent" ile pivottan kullanıldığını öğrendim

pivot o kadar karmaşık ki, tam olarak hangi hücreden geldiğini öğrenmenin bir yolu var mı?
  • superb  (06.03.13 14:49:57) 
sorumun cevabını buldum: Double-clicking a tracer arrow activates the cell on one end of the line. Double-clicking again activates the cell on the other end.

ama pivotta bulamıyor maalesef :(
  • superb  (06.03.13 14:53:15 ~ 14:56:59) 
o kadar büyük ki excel dosyası
yani o kadar çok formül ve link var ki
toplam boyutu 25mb falan :\
o yüzden sizin yöntemi kullanamıyourm
  • superb  (06.03.13 14:57:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.